26 Eylül 2018 22:25

Beykoz’u Rezil Eden Bu Sorunu Kim Çözecek?

İstanbul’un farklı ilçelerinde projeler konuşulurken, Beykoz’da 2018 Türkiye’sinde halen daha tuvalet sorunu gündemde…

İstanbul’un farklı ilçelerinde projeler konuşulurken, Beykoz’da 2018 Türkiye’sinde halen daha tuvalet sorunu gündemde…

Beykoz’un yüz akı olduğu iddia edilen, yeni yapılan meydan ve yoğurduyla öve öve bitiremediğimiz Kanlıca da, bir tane tuvalet dahi olmaması vatandaşları çileden çıkarıyor.

Yapılan onca girişim sonuçsuz kalırken, Kanlıca’nın esnafları bu duruma çok tepkili. Kanlıca’ya dışarıdan gelen vatandaşlar bu durumdan rahatsızken semt halkı da tepkili.

  

Sahil şeridi ve ana caddeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıyken, Beykoz Belediyesi’nin koordinasyon sağlamaması ve İBB’nin adım atmaması sonrası vatandaşlar mağdur oluyor.

Yapılan meydan çalışmalarında işçiler kendilerine konteyner tuvalet yaparken, tuvalet olmayan Kanlıca’da halka acıyarak kendi yaptıkları tuvaleti dahi yıkmamışlar.

Beykoz turizm kenti diyerek kendimizi kandırırken, birçok insanın ziyaret ettiği Kanlıca’da bu soruna çözüm dahi üretilmemesi Beykoz’un durumunu ortaya seriyor.

İstanbul’un farklı ilçelerinde farklı farklı projeler tartışılırken, Kanlıca’da yetkililerin bu kadar rahat ve ilgisiz olması ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği ‘’metal yorgunluğu’’ kelimelerinin özetleyicisi gibi…

‘’İşçilerin Yaptığı Tuvaletle İdare Ediyorlar’’

Kanlıca halkı ve Kanlıca’ya gelenler, işçilerin yaptığı ve acıyarak yıkmadıkları tuvaletleri kullanıyorlar. Aynası kırık, sabunlukta sabunluğu olmayan, musluğu çalışmayan, kapısı kilitlenmeyen tuvaletler, hem dinen, hem ahlaken, hem de temizlik açısından sorunlara gebe oluyor.

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne açıklamalar yapan ve her gün yüzlerce turistin geldiğini belirten Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu, ”Konu ile ilgili tüm görüşmeleri yaptık. Kurumlara durumu izah ettik. Aylardır umutla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.