23 Nisan 2020 19:21

Beykoz’u hiç böyle görmediniz! İşte cadde cadde Beykoz

Beykoz’da, koronavirüs tedbirler kapsamındaki 4 günlük sokağa çıkma yasağının başlamasıyla en işlek meydan ve caddeler ile sokaklar boş kaldı. Beykoz Aktüel Haber cadde cadde Beykoz’u fotoğrafladı.

Beykoz’u hiç böyle görmediniz! İşte cadde cadde Beykoz

İçişleri Bakanlığı’nca koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımlanan genelgeyle 31 şehirde, 4 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Beykoz’da yasağın ilk günü sessizlik hakim oldu. En yoğun meydanlar ile cadde ve sokaklar, bomboş kaldı. Polis ekipleri de cadde ve sokaklar ile yollarda denetim gerçekleştirdi. Sürücü ve yolcuların izin belgelerini kontrol eden ekipler, yasağı ihlal edenler hakkında işlem yaptı.

Polis Memuru: Beykoz gayet uyumlu davrandı

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan bir polis memuru, Beykozlunun yasağa uyduğunu belirtti. Ara sokaklarda Polisler yürüyerek gezerken, cadde ve kritik noktalar dahil olmak üzere Emniyet sokakları tuttu. Beykozluların gayet uyumlu davrandıklarını belirten Polis Memuru, ‘’Allah’ın izniyle dayanışarak ve birbirimize kolaylık sağlayarak, yasaklara uyarak, bildirileri takip ederek bu kötü günleri hep beraber atlatacağız’’ dedi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü her yerde!

Yaşlılara hizmeti şiar eden İlçe Emniyet Müdürlüğü, Beykoz’da huzuru ve güvenliği sağlarken yapıcı bir dil kullanmaya özen gösterdi. Ara okaklarda geen bazı Polis araçları kapının önünde duran bir vatandaşa, ‘’Lütfen evinize geçiniz’’ anonsunu yaptı. Motosikletli yunus polisleri başta olmak üzere, güvenlik büro, çocuk şube ve trafik şube meydanlarda yerini aldı.

İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı M. Sururi Saydam ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, sokağa çıkma kısıtlaması boyunca Beykoz’u an ve an takip etti.

İBB ve Beykoz Belediyesi sahada yerini aldı!

Sokaklarda ekmek arabaları gezerken, Beykoz Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ve Zabıta Müdürlüğü’ne ait araçlar Beykoz’u karış karış gezdi. Vatandaşların ihtiyaçlarını Çözüm Merkezi’nden koordinasyon ile sağlayan Beykoz Belediyesi, vatandaşları yalnız bırakmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise, Küçüksu’da ciddi bir altyapı projesine başladı. Sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte mağduriyet olmazken, çalışmalar caddelerde hızlandı.

Ambulans hareketliliği oldukça az oldu!

Beykoz’da 23 Nisan itibariyle Ambulans hareketliliği oldukça az oldu. Beykoz Devlet Hastanesi’ne gelen ambulans sayısının az olması, vaka sayısının azaldığı anlamına gelirken, Beykoz Aktüel Haber’e ulaşan yetkililer, ‘’Kurallara harfiyen uymamız gerekmektedir’’ ifadelerini kullandılar.