• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 15 Şubat 2019 20:26

  Beykoz’u Bitirmeye Yemin mi Ettin?

  31 Mart Yerel seçimleri ile ilgili Meclis Üyesi listelerini belirlemeye çalışan CHP’de tepkilerde beraberinde geldi. İlçe Başkanı Aydın Düzgün süreci provoke mi ediyor?

  31 Mart Yerel seçimleri ile ilgili Meclis Üyesi listelerini belirlemeye çalışan CHP’de tepkilerde beraberinde geldi. İlçe Başkanı Aydın Düzgün süreci provoke mi ediyor?

  Yerel seçimlerle ilgili Meclis Üyesi listesini hazırlamaya çalışan CHP’de üyeler adeta kazan kaldırdı. CHP’nin Meclis Üyesi listesi hemen hemen büyük ölçüde netleşirken, tepkilerde beraberinde geldi.

  Listede Genel Merkezden gelen isimler, İl Başkanlığından gelen isimler, Başkan adayının belirlediği isimler ve İlçe Başkanlığının belirlediği isimlerin yerlerini alması bekleniliyor. CHP’de listelerin oy alma ve başarılı olmaya göre değil hatır gönülle oluşturduğunu belirten bazı üyeler ve STK temsilcileri ise tepkilerini dile getirdiler.

  Konuyla alakalı Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Beykoz Ardahanlılar Dernek Başkanı İnan Aktürk, Aydın Düzgün’ün Beykoz’u bitirmeye yeminli olduğunu ifade etti. Aktürk, Beykoz’da rüşvetle anılan bazı isimlerin listede olduğunu belirtirken Aydın Düzgün’e rüşvetten pay alıp almadığını sordu!

  İnan Aktürk, ‘’Biz toplumun her kesiminde ki hemşerilerimize dokunmayı, kültürünü yaşamayı ve yaşatmayı amaç edinmiş bir Derneğiz. İsteriz ki liyakatli hemşerilerimiz listelerde yer alsın, lakin bu süreç de Ardahanlılar Derneği’nin düşünceleri dikkat alınmamıştır. Yine aldığımız duyumlara göre rüşvetle anılan, Beykoz’da insanları tehditle canından bezdiren bazı kişiler listelerde yerini almış. Sormak istiyorum, Aydın Düzgün rüşvetten pay mı alıyor da bu kişilere referans oluyor? CHP’yi ve Beykoz’u bitirmeye yemin mi ettin?’’ ifadelerini kullandı.

  Yine bazı Spor Kulubü Başkanlarının listeye konulmasıyla ilgili Aday Coşkun Tosun’a da tepki gösteren Aktürk, ‘’Beykoz Belediyesi kamu kurumudur, Beykoz Belediyesi’ne Meclis Üyesi seçerken Spor kulübüne delege seçer gibi liste yaparsanız hemşerimiz dahi olsa bizler tepkimizi gösteririz. Listede yanlışlardan dönülmezse bizler tüm listeyi Ardahanlı dahi yapsanız tepkimizden dönmeyeceğiz. Bizler liste açıklandığında bizlere ve Beykoz’a yararı olmayacağına inandığımız, tavsiye etmediğimiz hemşerilerimizi listede görürsek tüm Beykoz’un tamamında pankartlarımızla protesto edeceğiz. Bizim için önce Beykoz’un geleceği önemlidir, bunun için hemşerilik değil liyakat esastır. Coşkun Tosun Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığına değil Beykoz Belediye Başkanlığı’na talip olduğunun farkına varmalıdır’’ ifadelerini kullandı.

  Öte yandan bazı CHP’li üyeler ise konjektörün CHP’ye yaradığını fakat Aydın Düzgün eliyle seçimin hediye edileceğini ifade ettiler.