13 Şubat 2019 14:48

Beykoz’u Acarkent’in Çocukları mı Yönetecek?

Siyasi Partiler Meclis Üyeleri listeleri için hummalı çalışmalar yürütüyor. AK Parti ve CHP listelerinde ise Acarkent Mahallesi’nden birden çok ismin listelere girmesi bekleniliyor.

Siyasi Partiler Meclis Üyeleri listeleri için hummalı çalışmalar yürütüyor. AK Parti ve CHP listelerinde ise Acarkent Mahallesi’nden birden çok ismin listelere girmesi bekleniliyor.

Beykoz’da Meclis Üyesi listesi çıkaracak olan AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve DSP Meclis üyelikleri için hummalı çalışmalara başladı. DSP’nin Belediye Başkanlığı için sürpriz isimler gündeme gelirken, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin de Meclis Üyelerinin gündeme bomba gibi düşmesi bekleniliyor.

AK Parti ve CHP Halktan Kopuk Liste mi Hazırlayacak?

Gözler iktidar partisi AK Parti ve CHP’ye çevrilirken, CHP Beykoz’da yapılan liste PM’den onaylandıktan sonra YSK’ya verilecek. CHP’nin listesinin PM’de değiştirilip değiştirilmeyeceği ise merak ediliyor. Partilerin Mahallelere göre demografik yapıya uygun; sevilen ve denenmemiş kişileri denemeleri beklenirken listelerde Acarkent Mahallesi etkisi de hissediliyor.
Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre AK Parti’den Acarkent Mahallesi’nden seçilecek sırada 3, CHP’de ise 1 veya 2 Meclis Üyesi adayının olma ihtimali bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.  Ekonomik seviyesi iyi olan kesimlerin oturabildiği, Beykozluların sadece hizmetçilik yapabildiği Acarlar Mahallesi’nde ise CHP’ye çıkan oy oranları dikkat çekici. Meclis Üyesi adayına ihtiyacı olmayan Acarlar Mahallesi sakinlerinin oyunun renginin de hiçbir zaman değişmemesi dikkat çekiyor.

Sırf ekonomik seviyesi iyi ve birileri tarafından dayatıldı diye Beykoz’un çocuklarının liste dışı kalması, tepkileri beraberinde getirebilir.