18 Eylül 2021 13:54

Beykozluyu Beykoz’dan gönderme planından şok ayrıntılar!

İstanbul’un en yeşil ilçelerinden Beykoz’da asırlık çayırın adı Millet Bahçesi olarak değiştirildi.

Beykozluyu Beykoz’dan gönderme planından şok ayrıntılar!

Beykoz işçi kenti olarak bilinirken, içerisinde onlarca Fabrika bulunurken, Beykozluların ekonomik durumu gayet iyiyken sporda zirveleri zorlarken geçen onca yıldan sonra Beykoz’da bunlardan hiçbiri kalmadı.

Uyuşturucu kullanımı her geçen gün artıyor

Beykoz’da gençliğe yol gösterecek, gençliğe iş imkanı sağlayacak, refah düzeyini arttıracak imkanlar sunulmuyor. Sokaklarda ise suç oranları her geçen gün artıyor. Cinayetler, yaralamalar, hırsızlıklar, uyuşturucu kullanımı pandemiyle birlikte hızla arttı. Eğitim ve kültür seviyesi azaldıkça, ekonomik tablo kötüye gittikçe suç oranlarının da oransal olarak arttığı belirtildi.

Öğrencilere yurt yok: Kiralar dudak uçuklatıyor!

İşsizliğin fazla olduğu, fabrikaları kapanan Beykoz’da bu açığı kapatmak için siyasi irade sık sık farklı terimler ortaya çıkarırdı. Bunlardan biri de Beykoz eğitim kenti olacak cümlesi oldu. Beykoz’a birçok Üniversite yapıldı ama yeterli sayıda yurt yapılamadı. Üniversitelerin yıllık fiyatları dudak uçuklatırken, eğitim için Beykoz’a gelen öğrenciler mağdur edildi. Siyasi irade, bu sorunu çözmeye yönelik hiçbir adım atmadı.

Beykozlu Beykoz’da kalmasın diye büyük mücadele veriliyor!

Beykozlu Beykoz’da kalmasın diye istihdam sorununun çözülmediği, uyuşturucunun arttığı, imar ve tapu problemlerinin çözülmediği hatta Afgan ve Suriyeli bireylerin ilçemize geldiği-geleceği uzun süredir vatandaşlar tarafından konuşuluyor. Söz konusu 553 Villa olunca el pençe olan siyasi irade, söz konusu Tokatköylü Hasan amca, Yenimahalleli Ali Dayı, Incirköylü Ayşe teyze olunca adalet zırhını giyerek vatandaşa sopa oluyor. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Beykoz’da adaleti sağlayacağını belirtmiş, fakat bu anlamda Merhum Yücel Çelikbilek’i bile mumla aratmaya başladı. Beykozlu millet bahçesi değil millet fabrikası istiyor!

İstihdam açığını turizmle kapatma yalanı!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz çok yakın sürede diyerek belirttiği açıklamasında, “Ömrünü tamamlayan fabrikaların açığını turizmle kapatacağız” ifadelerini kullanalı yaklaşık 2 sene oldu. Süslü cümlelerle vatandaşların etkilenmeye çalışılması ucuz siyaset olarak değerlendirildi. Kapanan fabrikalarda 10 bini aşkın Beykozlu çalışırken, Beykoz Belediyesi’nin bunu nasıl sağlayacağı ise havada kalan bir balon olarak değerlendirildi.

Beykozlu Beykoz’dan koparılıyor!

İstanbul’da yeşili en fazla olan ilçeler arasında yerini koruyan Beykoz’da, asırlık çayır millet bahçesi olarak değiştirilerek yapılaşmaya açılacak. Bu durum Beykoz’un 1. Derece, 2. Derece, 3. Derece ihtiyaçlarından biri midir? Yoksa birilerini zengin etmek için yapılan gereksiz bir adım mıdır? Mahkemelik alanlarda vatandaşlar mağdur edilirken, imar sorunu bir türlü çözülemezken buranın imarını 1 günde çözen hangi hükümettir? Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kendisine sorulan rüşvet ilişkileriyle ilgili neden cevap vermemektedir?