1 Ocak 2021 18:09

Beykozlunun parası bir gecede toz oldu!

Beykoz Belediyesi’nin depreme dayanıksız diye milyonlarca TL masraf yaptığı Kültür Merkezi, depreme dayanıksız gerekçesiyle yıkılarak toz oldu.

Beykozlunun parası bir gecede toz oldu!

Yücel Çelikbilek Başkanlığında ki Beykoz Belediyesi’nin güçlendirme gerekçesiyle harabe binaya yüklü masraf yapması büyük tepki çekmişti. Murat Aydın Başkanlığında ki Beykoz Belediyesi ise binayı depreme dayanıksız gerekçesiyle yılbaşı gecesi yıkarak yerle bir etti. Başkan Aydın doğrusunu yapmasına rağmen, ekibinin topluma izah yapamaması ve buna lüzum görmemesi tepki çekti.

Beykozlunun parasını kimler yedi?

Depreme dayanıksız gerekçesiyle güçlendirme ve merdiven yapılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne milyonlarca TL para geçtiğimiz yıllarda harcandı. Abdullah Varan’ın sahibi olduğu Teknik Mühendislik İnşaat Taahhüt Enerji Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’ne tam tamına 6 milyon 940 bin 519 TL ödendiği ortaya çıktı.

İhaleyi alan aldı, kazanan kazandı. Beykozlunun vergileri, birileri kazandırılarak bir gece de tuz buz oldu. Yap-boz belediyeciliği ise sosyal medyada büyük tepki çekti.

Murat Aydın’ın ufku Beykoz’u şaha kaldıracak mı?

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın seçim öncesi bazı vaatlerde bulunmuştu. En önemlilerinden bazıları ise, ‘’Ya herkes yapacak ya hiç kimse yapamayacak’’ sözü ve ‘’5 yılda 15 yıllık hizmet edeceğim’’ sözleri olmuştu. Hizmet anlamında dur durak bilmeyen Başkan Murat Aydın vatandaşlardan geçerli not alırken, adalet anlamında ise bazı sebeplerden dolayı eleştiri alıyor. Başkan Aydın’a yakın kişiler ise, “Dışarıdan gelen Başkanın dengeleri oluşturması ve gerekeni yapması 2 yılda olur” ifadelerini kullanıyorlar.

Bölge cazibe merkezi olur mu? 

Beykoz’da görülmemiş bir hizmet anlayışıyla ilerleyen ve aynı anda birçok projeyi hayata geçiren Başkan Murat Aydın, Beykoz’un sahillerine mührünü vurdu. Edinilen kulis bilgilerine göre Başkan Murat Aydın, sahil projesini oldukça uzatmayı ve sahile paralel alanda ki okul ve bazı alanları yıkarak halka açmayı amaçlıyor. Yine edinilen bilgilere göre akşamları ışıl ışıl, türkülerin müziklerin söyleneceği sahile, kalabalık meydan ve İstiklal Caddesi ayarında araçlara kapalı bir caddenin eşlik etmesi bekleniyor.  Başkan Aydın, bu şekilde akşam 20.00’da sessizliğe bürünen Beykoz’a hem hareket hem de güçlü bir istihdam katabilir.

Bizim yazarken sizin de okurken heyecanlandığınız bu gelişmeleri ve vizyonu, Beykoz’a anlatamayan Belediye ekibi yapılacak hayırlı bir işte bile tepki çekmeye devam ediyor. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın bilimsel anket ve analizlerine ve profesyonel sosyal medya ekibine rağmen ekibinde ki kişilerin toplumu kaşıyarak hareket etmeleri Beykozluları çileden çıkarıyor.

Disipliniyle bilinen ve Beykoz’un vizyonunu ileriye taşımayı hedefleyen Başkan Murat Aydın’ın, Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz’a verdiği ifade edilen yetki ve Korkmaz’ın her işe müdahale etmeye çalışması kurumsal problemleri her geçen gün daha da arttırdığı gibi iç huzursuzluğada sebep olduğu gözlemleniyor.