28 Aralık 2016 15:34

BEYKOZLULAR TERÖRÜ LANETLEDİ!

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü” ne katılım yoğun oldu.

Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü” yle 15 Temmuz Darbe girişimi ve ülkemizde yaşanan terör eylemleri bir kez daha lanetlendi. İlçedeki eğitimciler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve vatandaşların iştirakiyle yapılan “Teröre Lanet Kardeşliğe Davet Yürüyüşü”nde katılımcılar Beykoz Merkez’den hareketle Belediye Meydanı’na geldiler.

Türk bayraklarıyla, millet iradesine sahip çıkan ve terörü lanetleyen sloganlarla meydana ulaşılmasının ardından Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen temsilcileri bir basın açıklaması yaptı.     

Belediye Meydanı’na gelen vatandaşları selamlayan ve bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek 15 Temmuz gibi bir utancı yaşatan darbeciler ve darbe zihniyeti taşıyanların millet iradesi karşında hiçbir zaman emellerine ulaşamayacağını söyledi.

Başkan Çelikbilek: “15 Temmuzu hiçbir zaman unutmayacağız”

Meydandaki coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Çelikbek: “15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız. Her milletin tarihinde çok anlamlı günler vardır. Bizim tarihimizde çok şanlı fetih günleri vardır ama 15 Temmuz bir milletin var olma yok olma mücadelesi verdiği çok anlamlı bir gündür. Bizlere bu duyguyu yaşatan Beykozlulara teşekkür ediyorum. Ülkeyi bölmek isteyenlere lanet ediyorum. Bu milletin genciyle yaşlısıyla çoluğuyla çocuğuyla silahların karşısında nasıl durduğunu dünya halen anlamış değil. Bu milletin gösterdiği duyarlılığı dünyanın hiçbir yerinde görmeniz mümkün değildir.  15 Temmuz akşamı milletimiz reisi cumhurumuzun davetiyle meydanlara çıktı kendisine kurulmak istenen tuzağı boşa çıkardı. Rabbimden dileğim aziz milletimize bir daha bu günleri yaşatmasın” dedi.

Yürüyüş şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.