12 Ocak 2019 11:43

Beykozlular Muharrem Kaşıtoğlu’nu Bağrına Bastı!

Yenimahalle’de Derneklerin düzenlediği gecede Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu rüzgarı esti.

Yenimahalle’de Derneklerin düzenlediği gecede Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu rüzgarı esti.

Ambarcılar ve Koşmapınar Dernekleri’nin düzenlemiş olduğu birlik ve beraberlik gecesine, toplumun birçok kesiminden yaklaşık 1.500 vatandaş katıldı. Kalabalığın caddeye taşması sonucu, ses sistemleri kuruldu. Ardahanlısından Giresunlusuna, Kastamonulusundan Amasyalısına, Sivaslısından Trabzonlusuna kadar ben Beykozluyum diyen yoğun kalabalıklar, oldukça renkli görüntülerine sebep oldu.

Programa Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ve İl Başkan Yardımcıları, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, Saadet Partisi Beykoz Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir, Mahallede bulunan Dernek temsilcileri, Muhtarlar, Muhtar adayları ve yüzlerce Beykozlu katıldı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu salona girerken gençlerin sloganlarıyla karşılandı. Büyük bir kortej yapılırken, kortejde meşaleler yakıldı, konfetiler patlatıldı.

Dr. Abdullah Sevim ve Muharrem Kaşıtoğlu’na yoğun ilgi olurken, kalabalığın büyük kısmının AK Partili vatandaşlar olması ise dikkatlerden kaçmadı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan gece de ilk konuşmayı Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim yaptı. Sevim; “Yerel seçimlere sadece 87 gün kaldı. Çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Dürüst, çalışkan, işinin ehli, cesur ve seçimleri kazanacak adaylarımızı İstanbullularla buluşturacağız! Azmimiz, heyecanımız, tecrübemiz ve Aziz İstanbulluların destekleri ile Büyükşehir Belediyesi dahil İstanbul’daki 40 belediyenin tamamında zafer elde edeceğiz! Bunu ben demiyorum bu salonda ki coşku söylüyor. Başkan Adayımız Muharrem Kaşıtoğlu kardeşimize başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Program sunucusu, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Ferhat Taşdemir tarafından Muharrem Kaşıtoğlu sahneye çağrıldığında tüm salon ayağa kalktı. Sahnede bir süre konukları selamlayan Kaşıtoğlu’nun gözleri dolarken, kalabalık alkışın şiddetini arttırdı.

Kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan Muharrem Kaşıtoğlu, ‘’Eğilirsen hem hakkını hem şerefini kaybedersin bilinciyle mücadelemize devam ediyoruz. Değerli dostlar bizler samimiyetle, iyi niyetle bir yola çıktık. 2009 ve 2014 yıllarında Meclis Üyesi olduk, bu mahallenin hakkı başta olmak üzere Beykozluların tüm hakkını sonuna kadar takip etme konusunda elimizden geleni yaptığımıza hepiniz şahitsiniz’’ ifadelerini kullandı.

‘’Biz Hakkımızı Arıyoruz’’

Burada Kastamonulu olmayan değerli hemşerilerimin anlayışına sığınmak istiyorum diyerek sözlerine devam eden Kaşıtoğlu, ‘’Değerli hemşerilerim! Hak dedik ya, hukuk dedik ya, bakın hakkımız ve hukukumuz nasıl çiğneniyor! İstanbul nüfusunun %12’si Kastamonulu. İstanbul’un 98 Milletvekili var. Yani %10’u Kastamonu kabul edersek kaç Milletvekili yapar? Hadi biz 10 diyelim, pazarlık edelim 8 diyelim, yok yok 5 olsun. Peki kaç Milletvekilimiz var? Sadece 1! Hak mı bu? İstanbul’da İBB ile beraber 40 Belediye Başkanı var. Nüfusla orantılarsak kaç Belediye Başkanımız olmalı? 3. Peki kaç Belediye Başkanımız var? Sıfır. Peki bu hak mı? Bu adalet mi? Biz lütuf istemiyoruz, bizim istediğimiz hakkımızın teslim edilmesi. Bu hak bize Saadet Partisi tarafından verildi. Sizlerden istediğim şu. İçinizde başka parti mensupları da var. Bende uzun zaman AK Parti içerisinde siyaset yaptım. Her şeyi bir kenara bırakıyoruz, 31 Mart gecesi tüm Beykozluların hakkını alıyoruz’’ dedi.

‘’Gideceği Yerleri Navigasyonla Bulan Belediye Başkanı İster Misiniz?’’

Kaşıtoğlu, ‘’Değerli dostlar! Beykoz’da birçok hizmet yapıldı. Allah vesile olanlardan razı olsun. Biz neye talibiz? Bugüne kadar yapılan güzel hizmetleri çok daha iyi noktalara getirmeye talibiz. Sizlerin desteğiyle inşallah bu kardeşiniz, evinizden bu insan inşallah bu bayrağı alıp yukarılara taşıyacaktır. Beykoz, büyük bir köydür; dostluğun, sevginin yaşandığı bir yuvadır. Cenazemizde, düğünümüzde, hastamızda birbirine koşan insanların barındığı bir köy. O yüzden Beykoz’da içerden aday ile dışardan aday arasında fark var. Beykoz’da adresleri, gideceği yerleri navigasyonla bulan bir Belediye Başkanı ister misiniz? Nasıl bir Belediye Başkanı istersiniz? Ömrünü burada geçirmiş, Beykoz’un 3300 sokağının her birini defalarca gezmiş, her bir konutun mümkün olduğunca kapısını çalmış bir Belediye Başkanı istemez misiniz?’’

‘’İthale Karşı Yerli Diyorsanız…’’

Bu yola çıkarken cefaya göğüs germek lazım diyen Muharrem Kaşıtoğlu, ‘’Sizden istediğim yanımızda olmanız. Beraber bu kutlu yolda yürürsek eğer, içinizden biri, bir kardeşiniz, muhabbet ettiğiniz bu kardeşinizi Belediye Başkanlığı makamına layık görürseniz, Beykoz’a çağ atlatacağımız konusunda kimsenin hiç şüphesi olmasın. Adaletsizliğe karşı adalet, liyakatsizliğe karşı liyakat, ithale karşı yerli diyorsanız, bu meşaketli yolda birlikte yürüyeceğiz. Yürümeye var mısınız? Var mısınız? Var mısınız? Allah sizlerden razı olsun. Beni çok duygulandırdınız. Ben ne zaman hakkımı hukukumu sizlere emanet etsem, bunu hep korudunuz. Beykozlu 31 Martta yerel seçime gitmiyor. Kaderini oyluyor’’ ifadelerini kullandı.

Muharrem Kaşıtoğlu yoğun alkışlar arasında kürsüden ayrılırken, kürsüye davet edilen Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir selamlama konuşması yaptı. Konuşma yaparken oldukça heyecanlanan ve gözleri dolan Özdemir, ayakta alkışlandı. Yılmaz Özdemir’in rozeti İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim tarafından takıldı.

Edinilen bilgilere göre Zeytinburnu’dan gelen Başkan Adayına ve İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın tutumlarına tepki gösteren 136 AK Partilinin istifa etmesi beklenilirken, bu sayının 500’e ulaşması bekleniliyor.