2 Haziran 2018 15:17

Beykozlular Gün Medya İftarında Buluştu!

​Beykozlu İşadamı Fabrikatör Necdet Ruhi Aygün’ün ruhunu yad etmek ve birlik beraberliği pekiştirmek için Gün Medya Grubu’nun Çubuklu Beşevler’de düzenlediği geleneksel iftara katılım oldukça fazla oldu.

Beykozlular Gün Medya İftarında Buluştu!

​Beykozlu İşadamı Fabrikatör Necdet Ruhi Aygün’ün ruhunu yad etmek ve birlik beraberliği pekiştirmek için Gün Medya Grubu’nun Çubuklu Beşevler’de düzenlediği geleneksel iftara katılım oldukça fazla oldu.

İftar programına; Devlet Bakanı Nurhan Tekinel, Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gül Biçer, AK Parti Çubuklu Mahalle Başkanı Sezai Biçer, Ordu Mesudiye Çukuralan Derneği Başkanı Yücel Biçer, Arkboyu Derneği Başkanı Murat İlnam, Beşevler Cami Derneği Başkanı Cemil Karakaya, mahalleli ve cami cemaati katıldı.

Mehter takımı eşliğinde başlayan iftar yemeğine vatandaşlar ve cami cemaati yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeği programı Beşevler Camii İmam Hatibi Abdülkadir Karabulut ve Beşevler Camii Müezzini Adil Çiftçi’nin okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İftar sonrası Mehter ziyafeti ile beraber mahalle sakinlerinin katılımıyla marşlar eşliğinde Nazım Tur Caddesi boyunca yürüyüş gerçekleştirildi. Mehter takımını yoğun ilgi ile izleyen mahalle halkı kaldırımlardan ve evlerinin balkonlarından alkışlarla eşlik etti.

İftarda caddenin, cami alanının, arka sokakların dolması üzerine Çukuralan Derneği’nin de kapıları misafirlere açıldı.

Camii yapımında emeği geçen iş adamı ve Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün, cami imamı, mahalle sakinleriyle hasbihal ederek eski günlerini yad etti. Vatandaşların fotoğraf çektirme isteğini de kırmayan İşadamı Cengiz Aygün, herkesin tek tek sorunlarıyla ilgilenerek danışmanlarına notlar aldırdı.

Teravih namazının ardından Gün Medya Onursal Başkanı Cengiz Aygün’e Ordu Mesudiye Çukuralan Derneği Başkanı Yücel Biçer ve yönetimi plaket takdim etti. Beykoz Aktüel Gazetesi’ne açıklamalar yapan Başkan Yücel Biçer; ‘’Bizi her sene olduğu gibi bugün bu iftar sofralarında buluşturan Gün Medya ailesine ve kıymetli büyüğümüz Cengiz Aygün Beye teşekkür ediyoruz. Özellikle Derneğimize yaptığı katkılar, mahallemize ve camimize yaptığı katkılar için de ayrıca teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne açıklamalar yapan Çubuklu Beşevler Cami Dernek Başkanı Cemil Karakaya; ‘’Bizler mahalle kültürünü buram buram yaşıyoruz. Gün Medya’nın düzenlediği bu iftar sayesinde yine komşularımızla bir arada olduk. İftarı düzenleyen Gün Medya Grubu’na ve Cengiz Aygün beye Camimize yaptığı katkılar için teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Mahalle halkının daveti üzerine ara sokakta kurduğu sohbet meclisine katılan İşadamı Cengiz Aygün ve Devlet Bakanı Nurhan Tekinel burada vatandaşlarla hasbihal etti. İşadamı Cengiz Aygün; ‘’Hey gidi günler… Gece saatlerinde çıkardım. Bakkalı olan Rahmetli Hayri Amcamızı arardım, bakkalı açtırıp orada karşılık çay içer sohbet ederdik. Rahmetli hiç kırmaz, muhabbetini esirgemezdi. Allah gani gani rahmet eylesin. Ben öldüğümde de beni buradan kaldırın’’ ifadelerini kullanarak Çubuklu halkına vasiyet etti.

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Devlet Bakanı Nurhan Tekinel; ‘’Beykoz’da bu güzel mahallede hem Gün Medya Grubu’nun hem de Çubuklu halkının konuğu olduk. Anadolu’nun birçok köşesinden Ordu’dan, Kastamonu’dan, Ardahan’dan, Trabzon’dan gelerek burada bu vatanın kilimini oluşturan, farklı motifleriyle, samimiyetiyle, kültürleriyle bir arada olan halkımızla birlikte olmaktan oldukça mutlu oldum. İnşallah bundan sonra da sık sık beraber olacağız. Emeği geçenlere çok teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

 

Program sonrasında İşadamı Cengiz Aygün, AK Parti Çubuklu Seçim İrtibat Bürosu’nu ziyaret etti. Ziyaretle ilgili haberimizi ayrıntılı olarak bir sonra ki haberde yayınlayacağız.