• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 13 Şubat 2019 15:42

  Beykozlular, Evladını Bağrını Bastı!

  İyi Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Tokatköy esnafını ziyaret etti.

  İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Tokatköy esnafını ziyaret etti. Tokatköy meydanından Ortaçeşmeye kadar süren etkinlikte, Tokatköy esnafı ve sakinleri ile selamlaşan Miniç’i Beykoz İyi Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Beykozlular yalnız bırakmadı.

  Vatandaşlar Bilgehan Murat Miniç’i sıcak bir şekilde karşılarken Tokatköy’de çok sayıda esnafın dükkanını kapatıp ticari faaliyetlerini sonlandırmış olduğu dikkatlerden kaçmadı. Esnafın sorunlarını dinleyip notlar alan Miniç; “Bizim Beykoz A.Ş. diye bir projemiz var ve bu projemiz ile hem Beykozlular hem de Beykoz’un esnafı birlikte kazanacak” dedi.

  Bir vatandaşın Beykoz A.Ş. projesi ile ilgili sorusuna da açıklık getiren İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç; “Ağabey hepimiz Beykozluyuz. Biz belediye olarak kuracağımız bu şirket ile belediyemizin ihalelerini yapacağız. Bu ihaleleri Beykoz’un meydanlarında ve internette canlı yayınlayacağız. Ayrıca Beykoz’da ikamet eden bütün vatandaşlarımızı 1TL’ye bu şirkete ortak edecek ve her bir ortağa kart dağıtacağız. Hepimizin şirketi olacak. Yaptığımız ihalenin değerini 10 Milyon TL belirlediğimizi varsayalım ve bu ihaleyi 7 Milyon TL ye A Firması aldığını düşünelim. Kâr ettiğimiz 3 Milyon TL Beykozlulara dağıtılan o kartlara eşit şekilde yatırılacak. Bu kartlarla gidip istediği esnafımızdan alışverişini yapacak. Beykoz’un esnafı büyük marketlerin altında ezilmeyecek. Bu kârdan acil hizmet bekleyen Beykozluların ihtiyaçları giderilecek. Sağlık konusunda maddi imkansızlık içinde olan Beykozluların sıkıntıları giderilecek. Hiç bir Beykozlu sahipsiz kalmayacak” şeklinde cevap verdi.