11 Aralık 2016 22:33

BEYKOZLU TRABZONLULAR BEŞİKTAŞ’A AKIN ETTİ

Trabzonlular, Beşiktaş’ta şehitlerimizi anıp, saldırıyı kınadılar.

İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında maç çıkışı saatinde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bombalı araçla saldırı düzenlendi. Bu saldırıdan 45 saniye sonra ise Maçka Parkı’nda bir canlı bomba kendini patlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hain saldırıda 1 kişinin kimliğinin belirlenemediğini, 7’si sivil, 30’u polis olmak üzere 38 kişinin şehit olduğunu, 155 kişinin de tedavisine devam edildiğini açıkladı. Beşiktaş’taki alçak saldırıyı PKK’nın kolu olan TAK üstlendi.
Terör saldırısı sonrası hayatını kaybeden polis ve vatandaşlar için Trabzonspor Kulübü patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı. Dolmabahçe Camii önünde toplanan bordo-mavililer patlamanın yaşandığı yere gitti. Beykoz’da ikamet eden Başkan Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyeleri ile T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Başdanışmanı Beykoz Trabzonlular Derneği Başkanı Trabzon Spor Başkan Yardımcısı Rektör İsmail Yüksek öncülüğünde Beykozlu Trabzonlular patlamanın olduğu yere gitti. Bordo-mavililer, yol boyunca ‘Şehitleri ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.
Burada yaptığı konuşmada terörü lanetleyen Başkan Muharrem Usta, “Burada onlarca polisimiz şehit oldu. Sivil vatandaşlarımız hayatını kaybetti. Fakat biz daha fazla kenetleneceğiz. Bütün takımları ile milyonlarca insan bu vesile ile daha da fazla el ele verecek. Gelecek nesiller için birlikte hareket etmeliyiz. İnadına birlikte olacağız” dedi. Karanfil bırakılması ve okunan duaların ardından bordo-mavili camia olay yerinden ayrıldı.