1 Şubat 2017 13:42

BEYKOZLU RİZELİLERDEN PROTOKOLE ZİYARET

Beykoz Rizeliler Derneği İlçe protokolüne ziyaret gerçekleştirdi. Mikail Akyıldız Başkanlığında ki Beykoz Rizeliler Derneği, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi’ne ziyaretler gerçekleştirdi.

BEYKOZ KAYMAKAMINA ZİYARET

Beykoz Rizeliler Derneği Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’yı ziyaret etti. Mikail Akyıldız Başkanlığında ki Derneğin hemen hemen tüm yöneticileri hazır bulundu. Rizelileri karşılayan Kaymakam Ahmet Katırcı, ziyaretten ötürü mutlu olurken sıcak sohbet gözlerden kaçmadı.

TRABZONLULAR BANA KIZACAK

Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız, Kaymakam Ahmet Katırcı’ya hediyeler verdi. Rize kolonyası, Sarı-Siyah 53 numaralı Ahmet Katırcı yazılı forma gibi bir takım hediyeler verirken, Rize Spor atkısını da hediye ettiler. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı; ezilenlerin sesi, Anadolunun meşalesi olarak gördüğü Trabzon Sporu destekliyor. Kendisine hediye edilen Rize Spor atkısını takan Kaymakam Katırcı, ”Trabzonlular bana kızacak” diyerek herkesi güldürdü. Oldukça samimi geçen ziyarette Başkan Akyıldız, ”İlçemizin için güzel projeler üreteceğiz” ifadelerini kullanırken Kaymakam Katırcı, ”Yöre Dernekleri kendi kültürünü yasartarken, yaşatması da gerekir. Ben Beykoz’da ‘falancalıyım ama falancaya hiç gitmedim diyenleri duyduğumda sinirleniyorum. Ben mesela yılda 3 kez Niğde’ye gitmeden yapamıyorum” ifadelerini kullandı. Ziyarete gelen Dernek, Kaymakam Katırcı’ya ”hep beraber Rize’ye gidelim” çağrısı yaptı.

BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Beykoz Rizeliler Derneği, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti. Samimi diyalogların geçtiği görüşmeden Başkan Çelikbilek, kendi işinin zorluğundan bahsederek konuşmaya başladı. Ardından kısa kısa sözler alındı.
Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Mikail Akyıldız
, ”Kaynaşmak, tanışmak, bunları yaparken de kültürümüzü tanıtacağız. Günümüzde komşu komşuyu tanımaz oldu” dedi. Başkan Çelikbilek ise, ”Ramazan etkinliklerini yıllarca yapıyoruz. Neden yapıyoruz. Kaynaşmak için. Herkesin evinde çorba pişer, mesele paylaşabilmekte. Muhabbet ortamını kurabilmekte’ derken Beykozlu Rizelilerde Ramazan etkinliklerinde sofra kuracaklarını belirttiler. Başkan Çelikbilek, ”elimizden gelen desteği veririz” diyerek görüşme sonlandı. Hediyeler takdim edildi. Başkan Çelikbilek kendisini ziyarete gelen heyeti kapıya kadar uğurladı.

GİRESUNLU BAŞKAN YARDIMCISINDAN RİZELİLERE ”GİRESUN ÇAYI” HEDİYESİ

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’ü de ziyaret eden Rizeliler, çalışmalarını aktardılar. Hediyeleri takdim eden Rizelilere, Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’te bir sürpriz yaptı. Kıvrak zeka ile Rize Çayına da rakip olarak Tirebolu çayını çıkartan Giresunlular, marka haline dönüştürmeye başlamış. Salim Öztürk’te basın mensuplarını çeksin diyerek, Rizelilere Giresun Çayı hediye etti. Oldukça samimi geçen ziyaretler yeni göreve gelen iki genç Müdür olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Oğuzhan Kocatürk ve Zabıta Müdürü Mehmet Akif Kılıç’ı ziyaret ederek programlarını sonlandırdılar.