24 Ocak 2018 13:38

BEYKOZLU KASTAMONULULAR MARATONA RENK KATTI

İstanbullular bu yıl 38’incisi düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nda darbe girişimine karşı demokrasi uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz şehitleri için koştular.

Kastamonu Gençlik Hareketi’nin düzenlediği ”1915’ten Temmuz 15’e Kastamonu Şehadete Koşuyor” sloganıyla birleşen Kastamonulular köprüye renk kattılar. Şerife Bacı, Halime Çavuş kostümleri, tüfekler, Çanakkale’ye savaşa giden 15’lik Kastamonulular, şehit aileleri, içlerinde Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Gazi Muharrem Kaşıtoğlu’nun da olduğu Beykozlu gaziler, Kastamonu tanıtımını içeren el broşürleri ve gençlerle köprüde yürüyüşe katıldılar.


Köprüde Kastamonu Gençlik Hareketi’nin renkli figürlerini gören herkesin alkış temposu tuttuğu yürüyüşün ardından Ulusal Medyada ve twitterda da gündem oluşturuldu. Beykozlu Kastamonuluların da kalabalık grupla katıldığı yürüyüşe yaklaşık 1.000 kişilik grup Beylerbeyi’nden köprüye halk koşusuna karıştı. 21 gazinin katıldığı programda sık sık ”Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atıldı.