4 Ekim 2023 10:14

Beykozlu işçilere mobbing: Başkanın adamına milyonluk ihale!

Beykoz Belediyesi’nde “Gençlik Koordinatörü” tanımıyla görev yapan Ömer Faruk Deliktaş’ın Belediyeden ayrıldıktan hemen sonra milyonluk ihale aldığı ortaya çıktı.

Beykozlu işçilere mobbing: Başkanın adamına milyonluk ihale!

Beykoz Belediyesi’nde Kültür Müdürlüğü bünyesinde gençlik koordinatörü görev tanımıyla çalışan Ömer Faruk Deliktaş’ın, işten ayrılır ayrılmaz Beykoz Belediyesi’nden milyonluk ihale aldığı skandalı ortaya çıktı.

Beykozlu işçilere üvey evlat muamelesi yaptılar!

Beykoz Belediyesi’nin Beykozlu çalışanları maaşlarına zam beklerken, karşılığında baskıcı bir tutumla karşılaştılar. Birçok Belediye personeli sendikal gerekçeler dolayısıyla ekmekleriyle oynanarak işten atılırken, yine birçok personel ise mobbingle karşı karşıya kaldı. Beykozlu personeller mobbing yaşarken, Belediye Başkan Yardımcısı Bünyamin Korkmaz ve akrabası olduğu belirtilen Kültür Müdürü Basri Akdemir’e yakın Ömer Faruk Deliktaş işten ayrılır ayrılmaz 1 Milyon 197 Bin TL’lik ihale aldı.

Bosna Hersek’e 3 günlük gezi 1.197.000 TL!

Beykoz Belediyesi, “Teknik temas ve inceleme gezisi” adı altında Bosna Hersek gezisi düzenledi. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, 17 Temmuz tarihinde “pazarlık” usulü yöntemiyle düzenlenen ihale, 1 milyon 197 bin TL’ye “Segah Eğitim Sağlık Turizm Reklam Danışmanlık Limited Şirketi’ne” verildi. İhale sonuç ilanında gezinin 8-11 Ağustos tarihilerinde düzenlendiği belirtildi. İhale kapsamında kimlerinin Bosna Hersek’e götürüldüğü, gezinin ne amaçla yapıldığı ise açıklanmadı.

Manolya Demirören çok basit 4 soruya yanıt veremedi!

Geziye katıldığı belirtilen Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören çok basit olan 4 sorumuza da yanıt veremedi. Gazetemiz tarafından Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören’e haber yapmak amacını belirterek yönelttiğimiz sorular…

1)
08.08.2023 – 11.08.2023 tarihleri arasında 2023/689777 İhale kayıt numarası olan BOSNA HERSEK TEKNİK TEMAS VE İNCELEME GEZİSİ ORGANİZASYONU HİZMET ALIMI İŞİ olan geziye katıldınız mı?

2)
Başkan Yardımcısı olarak görev alanınızın Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü dikkate alındığında hangi teknik konuda temas ettiniz? Size bağlı birimlerden başka geziye katılan var mı?

3)
Gezi boyunca Bosna Hersek devletinde hangi resmi makamlar ile irtibat kurdunuz? İrtibat sonucunda yapılan protokol veya sözleşme var mı?

4)
Gezi sonucunda Beykoz halkının sağladığı faydalar nelerdir?

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören oldukça basit olan sorularımıza cevap verirse, aynı şekilde yayınlayacağız.

İddialar oldukça vahim!

Gezinin olduğu tarihte tur bedeli 300 Euro! Yaklaşık 140 kişinin ziyaret etmesi gerekiyor 1 Milyon 197 Bin TL’lik ihale için. Bu programa kaç kişi, hangi sıfatla katılım sağlamıştır? Belediyenin bisiklet turları bile resmi site ve Belediye sayfalarında haber olmuşken, bu gezi neden haber yapılmayarak adeta gizlenmiştir? Bu konu hakkında gerekli yasal işlemlerin yapıldığı, sorumlular hakkında kapsamlı inceleme talep edildiği edinilen bilgiler arasında.