1 Mart 2017 22:54

BEYKOZLU GİRESUNLULARDAN CHP’YE ZİYARET

Beykozlu Giresunlular Derneği Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyaret gerçekleştirdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği heyet halinde Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Ali Bilir öncülüğünde gerçekleşen ziyarete hem ev sahibi hem misafir CHP’li Meclis Üyesi Hakkı Emanet, Eski Meclis Üyesi Hayrullah Usta da katıldı. İlçe Başkanı Mahir Taştan öncülüğünde Meclis Üyeleri ve İlçe yöneticileri misafirleri karşıladılar. Ziyaretlerinin iade-i ziyaret olduğunu belirten Başkan Bilir; göreve geldiklerinde kendilerini sadece CHP’nin ziyaret ettiğini belirtti.
Mahir Taştan: Dernekler sadece seçim öncesi hatırlanmamalı
Beykoz komşuluk ilişkilerinin devam ettiği güzide bir İlçe. Komşuluk, akrabalık ilişkilerinin yaşadığı İlçemizde Dernekçilik de çok önemlidir. Bu açıdan değerlendirdiğimizde Beykozlu Giresunlular Derneği Beykoz’un en aktif Derneklerinden birisidir. Biz Derneklerin sadece seçim öncesi hatırlanmasını uygun bulmuyoruz. Derneklerimize sahip çıkalım onlarla birlikte de Beykozumuza sahip çıkalım.
Ali Bilir: Beykoz’un değişmemiş olması bizim için bir şans
Bir gün Beykoz değiştiği zaman, komşuluk ilişkilerini, sosyal dayanışmayı göremeyeceğiz. Belki de Beykoz’un değişmemiş olması bizim için bir şans. Beykoz’da ki insanların Beykoz’dan gitmesi, bu Anadolu ruhunu ortadan kaldırır. İnanıyorum ki Beykoz’da yüksek binalar olmayacaktır. Ben İBB Meclis Üyesiyken İstanbul’un bir bölümünde yükseklik sınırsız diye rapor geçiyordu. Ben buna karşı çıkmıştım. Tarihi ve kültürel değeri olan şehirlerin dokusunu bozuyor. İnsanın insan gibi yaşamasına engel bir durumdur. Gelişmiş toplumlarda ikamet edilen yerin yüksekliği Klise yüksekliğini geçmez. Bizde ise Camiler yüksek binalar arasında kaybolmuş durumda.
 
Karşılıklı sohbetin ardından ziyaret sona erdi.