24 Ocak 2018 13:41

BEYKOZLU GİRESUNLULARDA 30. YIL COŞKUSU

Beykozlu Giresunlular Derneği 30. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Beykozlu Giresunlular Derneği Genel kurulundan Ali Bilir’in Başkan gösterildiği tek liste seçilmişti. Güçlü bir yönetimle, herkesi kucaklayan anlayışla göreve başlayan Dernek, özellikle Ramazan ayı boyunca süren geleneksel çadır iftarlarında ilçe halkının takdirlerini senelerdir topluyor. Köklü bir Dernek olan Beykozlu Giresunlular Derneği 30. yılını Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde kutladı.

Kuran-ı Kerim tilavetleriyle başlayan programa TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Eski Yenişafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve 22-23. Dönem Milletvekili Hüseyin Besli, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Chp Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Mhp Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, sivil toplum kuruşları, meclis üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


Pancar çorbasının da ikram edildiği programın açılış konuşmasında memleket sevgisinin önemini vurgulayan Bilir, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü de unutmadı. Derneğe emek verenlere de teşekkür ederek bitirdiği konuşmasının ardından uzun süre alkışlandı. Özenle hazırlanan video klibin ardından Derneğe 30 yıl boyunca emek verenler onure edilerek plaket takdim edildi.

Her partiden Giresunlu’nun ciddi desteğini de alarak Milletvekili seçilen Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, bulunduğu Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nin önünde insanların kanlarının aktığını, gazi olduğunu da bilerek 15 Temmuz vurgulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Chp İstanbul Milletvekili aynı zamanda Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi ise konuşmasında Beykozlu Giresunlulara övgülerde bulundu. Beykozlu Giresunluların İstanbul’da ki Giresun Dernekleri arasında en etkili birkaç dernekten biri olduğunu dile getirdi.

30. Yıl pastasının kesilmesi ve programın sona ermesiyle birlikte birlikte insanlar salondan yüzlerinde ki tebessüm ile ayrıldılar.