5 Nisan 2019 16:50

BEYKOZLU GİRESUNLULAR İSTİKRARI KORUYOR

Beykoz’da kurulu bulunan ve bu yıl 30. Yılını kutlayan Beykozlu Giresunlular Derneği 12 yıldır kurduğu iftar çadırı ile Beykozlulara hizmet etmeye devam ediyor.

 Bu yıl iftar çadırını Rüzgarlıbahçe Mezarlığının karşısında bulunan otobüs durağının arkasına kuran Beykozlu Giresunlular Derneği başkanı Ali Bilir iftar çadırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 
12 YILDIR KALİTELİ HİZMET VERİYORUZ

Başkan Ali Bilir “Fuat Kuş’un başlattığı ve gelen başkanlarımızın devam ettirdiği ettirdiği bir hizmet bu. Birçok iş adamı, bürokrat ve derneğimiz yönetim kurulu üyelerinin üstlendiği, yaşadığımız bölgeye en iyi şekilde sunduğumuz hizmetlerden biri iftar soframız. Hayırseverlerimizle insanlarımız arasında köprü vazifesi görüyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da gerek yemeği ile gerekse sunumu ile en kaliteli hizmeti insanlarımıza vermeye gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 15 BİN KİŞİYE İFTAR VERİYORUZ

İftar çadırı ile ilgili bilgiler veren Bilir “Burada günde 350 ile 400 arası 30 günün sonunda da en az 15 bin kişiye iftar veriyoruz. Çadırımızı kurduğumuz bölge Beykoz’u diğer ilçelere bağlayan geçiş noktasında olması dolayısıyla da işinden çıkıp evine yetişemeyen ya da işe gitmek için Kavacık’a gelen insanlarımıza önemli bir hizmette bulunuyor” dedi.

 
EN İYİ STK SEÇİLMEK KOLAY DEĞİL

Beykoz’da yapılan anketlerde en iyi sivil toplum kuruluşu seçilmelerinin tesadüf olmadığını belirten Bilir, “Beykoz’da kurulu bulunan birçok STK üyelerine iftar programları düzenliyor. Ama biz dernek olarak 12 yıldır kesintisiz ve 30 gün boyunca iftar veriyoruz. Büyük dernek olmak kolay olmuyor. 30. Yılını kutlayan derneğimizin 28 yıldır sürdürdüğü kaymakdonduran Yayla Şenliği, 12 yıldır 30 gün boyunca verdiği iftar kolay organizasyonlar değil. Giresunlular her zaman yaşadığı bölgelere değer katmışlardır. Beykoz’da yaşayan Giresunluları temsil eden derneğimiz buradaki bu misyonunu fazlasıyla yerine getirmektedir” dedi.

 EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Beykozlu Giresunlular Derneğinin Beykoz’da çok önemli etkinliklere imza attığını, bunu da Beykoz’da yaşayan hemşehrileri ile birlikte yaptıklarını ifade eden Ali Bilir “Öncelikle yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hizmetlerimizin insanlarımıza ulaşmasında çok önemli bir görev üstleniyorlar. Gece gündüz demeden hizmetlerimizin insanlarımıza ulaşması için mücadele ediyorlar. Beykoz’da bulunan STK temsilcilerimize, etkinliklerimize destek olan işadamı, bürokrat, siyasetçilerimize katkıları için teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri değerli kılan yapılan hizmetlerin sürekliliğidir. Bu hizmetlerin sürükliliğini sağlayan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 30. yılımızda Beykoz’da daha birçok önemli etkinliğe imza atacağız. Hemşehrilerimizi ve Beykozluları bu etkinliklerde aramızda görmek bizim yapacağımız hizmetleri çoğaltacaktır” dedi.

Haber: Mücahit Ak