20 Eylül 2018 09:35

Beykozlu Gazi Aileleri Yemekte Ağırlandı

Beykozlu şehit aileleri ve gaziler 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla akşam yemeğinde ağırlandı.

Beykozlu şehit aileleri ve gaziler 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla akşam yemeğinde ağırlandı.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde yapılan programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, ilçe protokolü, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Şehitlik Türk Milletinin Mayasıdır” 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Şehitlik ve gazilik Türk Milletinin mayasında var. Allah milletimizden şehitlik ve gazilik isteğini almasın. Onlar olmasa bu toprakları koruyup kollamak, bugünlere getirmek mümkün olmazdı. 15 Temmuz’da destansı bir olay yaşadık, bu millet o gün kendi kararını kendi verdi. Halkımızın o cesareti göstermeseydi bu günleri göremeyecektik. Bugünleri hiç unutmayacağız. Tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız” dedi.

Kaymakam Katırcı: Bu Ülkenin Kurucusu Da Meclisi De Gazidir

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise, “Milletçe inancımıza göre Peygamberlikten sonra en büyük rütbe şehitlik, sonra gaziliktir. Bu memleketin kurucusu da gazi, ülkenin kurucusu da gazi, meclisi de gazidir. Biz ayrı bir milletiz, kendi vatanını bizim gibi savunan bir millet olmadığını biliyoruz. Başkalarına sahip çıkma konusunda da diğerleri gibi olmadığımız için düşmanımız çok. Kendi dertlerimizin çaresini bulduğumuz kadar diğer toplumların dertlerine de çare olmaya devam ediyoruz. Tarih boyunca böyle oldu, bundan sonra da olacak” şeklinde konuştu.

Gazi Kaşıtoğlu: “Bu özel gün yüzyıllar boyu kutlanmaya devam edecek”

İBB Meclis Üyesi ve Gazi Muharrem Kaşıtoğlu: “Bu ülke toprakları doğal coğrafyası gereği pek çok savaşlar, badireler atlatmış, atlatmaya devam ediyor. Tarihten bugüne bugünden de yarına bu topraklar üzerinde özgürce refah ve huzur içerisinde yaşamanın en temel taşı vatan uğruna gözünü kırpmadan şahadete koşan bu toprağın evlatları dün başkalarıydı, bugün bizler ve yarın da bizler gibi başkaları olacaktır. Bu özel günyüzyıllar boyu kutlanmaya devam edecektir” şeklinde duygularını dile getirdi.  

Etiketler: