24 Kasım 2018 18:20

Beykozlu Dernekler Beykozlu Aday İstiyor!

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi bildirisi yayınladı.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi bildirisi yayınladı.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, her yerel seçim öncesi olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi de bir bildiri yayınladı. Tüm siyasi partilere çağrıda bulunan dernekler birliği üyelerinin “Beykoz ile duygusal bağı olmayan, Beykoz’un geçmişi ve geleceği ile ilgili hayaller kurmamış, rüyalarını bile başka şehirlerde yaşayan, cadde ve sokaklarımızda anıları, acıları, sevinçleri olmayan bir belediye başkanı ve meclis üyesi istemiyoruz.” ifadeleri dikkat çekti.

Beykoz’da faaliyet gösteren 19 yöre derneği, yapılacak yerel seçimlerde kazananının özellikle Beykoz ve Beykozlu olmasını isteyerek, Beykoz’u Beykoz’a geldikten sonra öğrenen bir belediye başkanı ve meclis üyesi istemiyor.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği açıklaması şu şekilde;

BASIN BİLDİRİSİ

Beykoz’da faaliyet gösteren ve artık Beykoz ile özdeşleşmiş sivil toplum kuruluşları olarak bu seçimin kazananının özellikle Beykoz ve Beykozlu olmasını istiyoruz. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi bu yerel seçim sürecinde de herkes öncelikle kapısının önünden sorumludur anlayışı ile hareket ediyoruz.

Okullarda sınıf başkanı sınıf içerisinden, dernek başkanı dernek içerisinden, parti başkanı parti içerisinden seçilir. Beykoz halkı, mahalle ve sokak isimlerini Beykoz’a geldikten sonra öğrenen bir belediye başkanı, bir meclis üyesi istemiyor ve zaman kaybetmeye de hiç tahammülü yoktur.

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği olarak tüm siyasi partilere çağrımızdır; Beykoz ile duygusal bağı olmayan, Beykoz’un geçmişi ve geleceği ile ilgili hayaller kurmamış, rüyalarını bile başka şehirlerde yaşayan, cadde ve sokaklarımızda anıları, acıları, sevinçleri olmayan bir belediye başkanı ve meclis üyesi istemiyoruz.

BEYKOZ İL VE BÖLGE DERNEKLER BİRLİĞİ 

ÜYE DERNEKLER:

BEYKOZLU RİZELİLER DERNEĞİ

BEYKOZ ÇANKIRILILAR DERNEĞİ

BEYKOZ BATUM HAVALİSİ DERNEĞİ

BEYKOZ SAMSUNLULAR DERNEĞİ

KASTAMONULULAR DAYANIŞMA DERNEĞİ BEYKOZ ŞUBESİ

BEYKOZ KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEĞİ

ARTVİNLİLER KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞ

BEYKOZ GÜMÜŞHANELİLER DERNEĞİ    

BEYKOZLU ORDULULAR DERNEĞİ

SİNOP KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BEYKOZ ŞUBESİ

BEYKOZLU GİRESUNLULAR DERNEĞİ

BEYKOZ TOKATLILAR DERNEĞİ  

BEYKOZ BAYBURTLULAR DERNEĞİ

BEYKOZLU ERZURUMLULAR DERNEĞİ

BEYKOZLU DOĞU KARADENİZLİLER DERNEĞİ

BEYKOZ SİVASLILAR DERNEĞİ

BEYKOZ ARDAHANLILAR DERNEĞİ

BEYKOZ TRABZONLULAR DERNEĞİ

BEYKOZLU TRAKYALILAR DERNEĞİ