23 Aralık 2016 18:31

BEYKOZ’DAN HALEP’E 7 TIR HAREKETE GEÇTİ

İHH Beykoz Temsilciliği tarafından yapılan organizasyonla 7 tır dolusu gıda ve giysi yardımı Beykoz Belediyesi önünde düzenlenen törenle Halep’e uğurlandı.

Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılan uğurlama törenine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye personeli, STK ve Dernek üyeleri, Beykoz İHH Gönüllüleri ve ilçe sakinleri katıldı.

İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri yaptığı açıklamada “Yardımlarımız, Halep sınırındaki İHH Gönüllüleri tarafından karşılanacaktır. İHH, 14 Aralıkta Halep’teki kardeşlerimize 310 tırı İstanbul’dan olmak üzere toplamda 1500 yardım tırı yolladı. Beykozlular olarak bugün 7 tırla bu kampanyaya destek verdik. Hedefimiz toplamda 25 tırdır. Halep’e yolladığımız yardımlara destek veren Beykoz Belediye Başkanımız Sn. Yücel Çelikbilek’e, Kaymakamımız Ahmet Katırcı’ya, İlçe Milli Eğitim’e, Müftümüze, tüm STK’lara ve kampanyaya destek veren duyarlı Beykoz halkına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Katırcı: “Halep’teki Kardeşlerimizin Tek Kimsesi Türk Milleti”

Halep halkına sadece Türk milletinin yardımda bulunduğunu dile getiren Kaymakam Ahmet Katırcı, “İnsanlar zor şartlar altında yaşıyorlar. Oradaki insanların insanca yaşamalarını diliyoruz. Halep ‘teki kardeşlerimizin Tek kimsesi Türkiye’dir, Türk Milletidir. Tüm dünyanın Halep’e destek olmasını diliyor, İHH’yı bu güzel çalışması için tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Halepli Kardeşlerimize Yardımlarımız Devam Edecek”

Başkan Çelikbilek, Halep’te sivil vatandaşların saldırılar sonucunda hayatını kaybettiğini belirterek, “Bütün dünya bu duruma sessiz kalıyor. Buna sesi çıkan tek ülke biziz. Biz mazlumlara sahip çıktığımız sürece güçlü olacağız. Beykozlular bu kampanyaya büyük destek verdi. 7 tır yardım malzemesini bugün yollayacağız. Halepli kardeşlerimize yardımlarımız devam edecek. İHH Beykoz Gönüllülerini tebrik ediyor, çalışmalarına her zaman katkı sunacağımı belirtmek istiyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın yaptırdığı duanın ardından tırlar Halep’e gitmek üzere yola çıktı.