13 Temmuz 2020 15:48

Beykoz’dan bir vatan evladı gidiyor!

Beykoz’un evladı İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Sururi Saydam Beykoz’a veda ediyor.

Beykoz’dan bir vatan evladı gidiyor!

Beykoz’da İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini yapan daha sonrasında Beykoz ve Şile’den sorumlu İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirilen M. Sururi Saydam’ın Elazığ’a tayini çıktı.

15 Temmuz 2016 gecesi ortalıkta kimse yokken meydana inen ve hızlı bir şekilde Beykoz’da ki STK’ları örgütleyen Saydam, Beykoz’da bir emniyetçi değil halktan biri olmuştu.

Beykoz maçlarında yerini alıyordu!

Beykoz’un en sıkıntılı maçlarında güvenlik görevlerini üstlenen ve maçlara gelen Müdür Sururi Saydam, olayların önüne geçilmesinde caydırıcı bir güç olarak dikkat çekiyordu. Saydam’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri de tribünde ki vatandaşların neredeyse yarısını tanıyor olmasıydı! Basın ile bir araya geldiğinde, ‘’Beykoz 1908, polise güvenlik anlamında ciddi bir yük olmasına rağmen üst liglerde olmalı. Güzel bir tesis ve altyapı ile gençler sokaktan çekilmeli’’ ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak atanması, Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanmasıyla birlikte İstanbul hareketlenmişti.

Artık bir Beykozlu olan, kahramanlığı zor günlerde tescillenmiş, yürekli ve cesur vatan evladı Mehmet Sururi Saydam’a Elazığ’da başarılar diler, Beykoz’a verdiği emeklerden ve mesaiden dolayı teşekkür ederiz.