• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 8 Nisan 2019 21:41

  Beykoz’da Yeni Bir Dernek Daha Kuruluyor!

  Beykoz’da bulunan Amasyalılar, kültürlerini yaşamak ve yaşatmak için bir süredir başlattıkları Dernekleşme çalışmalarını sonlandırıyor.

  Beykoz’da bulunan Amasyalılar, kültürlerini yaşamak ve yaşatmak için bir süredir başlattıkları Dernekleşme çalışmalarını sonlandırıyor. Beykoz’da bulunan Amasyalılar, Beykoz’un güzide işletmesi Beytaş Teras Restaurant’ta düzenlenilen kahvaltı programında buluştu.

  Kültürlerini yaşamak ve yaşatmak, birlik ve beraberliklerini koruyabilmek ve nice kültürel faaliyetlere imza atabilmek için kolları sıvayan 100 kadar Amasyalı, kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrası Dernekte görev almayı düşünen yaklaşık 40 kişi istişare toplantısı gerçekleştirdi. Derneğin tüzüğü ve yapılacak çalışmalar üzerine yapılan istişare sonrası konuşan Amasya’nın tanınmış siması Zafer Aslan, birlik ve beraberliklerini koruyacaklarını ifade etti.

  Zafer Aslan, ‘’Osmanlı’ya 600 sene Şehzade yetiştiren ve Viyana kapılarına dayanan Şehzadeler şehri Amasya’mızı anlatabilmek, kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak adına toplanmış bulunuyoruz. Beykoz’da bulunan diğer yöre derneklerinin yapmış olduğu faaliyetler gibi bizler de, örf ve adetlerimizi yansıtabilme adına çalışmaları başlattık ve ilk toplantımızı yaptık’’ dedi.

  Beykoz’da demografik yapıya bakıldığında Amasya’nın 16. Sırada olduğunu belirten Zafer Aslan, ‘’Bu anlamda bizler de Beykoz’da ki hemşerilerimizi kenetlemeyi amaçladık. Şehzade şehrinin kültürünü tanıtma adına Beykozlu hemşerilerimize renk katmaya geldik. Yaklaşık olarak toplantımız kahvaltı sonrasında 40 kişilik istişare heyeti ile devam ediyor. Önümüzde ki günlerde daha geniş kapsamlı çalışmalara imza atarak kurumsal altyapımızı tamamlayacağız’’ ifadelerini kullandı.

  Karşılıklı istişarelerin ardından toplantı sona erdi.

  Haber: Mücahit Ak