29 Ekim 2018 07:22

Beykoz’da Yaralar Sarılmaya Çalışılıyor!

Beykoz’da etkili olan yağmur yağışları sadece vatandaşları etkilemedi. Hayvanlar mahsur kaldı….İşte sel sonrası fotoğraflar…

Beykoz’da aşırı yağmur sonucu hayat resmen felç oldu. Beykoz’un köylerinde mağduriyet oldukça fazla…

Beykoz‘da etkili olan yağmurun neden olduğu selde dere yatakları sularla doldu. Sel sularının yükselmesiyle pek çok ev ve işyeri sular altında kaldı. Bir çiftlikte bulunan bazı atların kum tepelerinin üzerinde mahsur kaldığı görüldü. Atlar uzun süre kurtarılmayı bekledi.

Cumhuriyetköy’de bulunan bir çiftlikte ise hamile hayvanların dışarı çıkartılması riskli olurken, suların çadırın yarısına kadar yükselmesi tedirginliğe yol açtı. Suların 40 metre genişlikle ve 2 metre derinlikte akması korku saçarken, sular yükseldikçe hayvanlar çadırların dışarısına çıkarıldı. 

Beykoz’un köylerinde bir çok evi su basarken, Beykoz Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürü Anıl Çınar, Beykoz’un köylerini tek tek gezerek zarar gören aileleri belirledi. 

Sabahtan akşama kadar kapı kapı gezen ve ailelere çözüm üretmek üzere Beykoz Belediyesi Sosyal Masa, aileleri yalnız bırakmadık, bırakmayacağız dedi.