13 Temmuz 2018 12:12

Beykoz’da Ulaşım Sorunu Tarih Oluyor!

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin yakından takip ettiği ve Çavuşbaşı’nda ki ulaşım problemlerini haberleştirmesi üzerine, Çavuşbaşı’na bir müjde!

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin yakından takip ettiği ve Çavuşbaşı’nda ki ulaşım problemlerini haberleştirmesi üzerine, Çavuşbaşı’na ve Yenimahalle’ye bir müjde!

Beykoz’un Çavuşbaşı bölgesinde vatandaşların uzun zamandır talep ettiği, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve bölgede ki Muhtarların büyük katkılarıyla Çavuşbaşı-Dudullu minibüsleri hizmete başladı.

Vatandaşların talebi, yetkililerin girişimleri sonrası başlayan seferler 15 dakikada bir yapılacak. Beykoz Anadolu Lisesi’nin önünden başlayacak Dudullu seferleri, Baklacı Mahallesi’nin ardından Çekmeköy’e devam edecek ve Dudullu’nun ardından Ümraniye Santral’de son bulacak. Bir sefer yaklaşık bir saat sürecek.

Baklacı Mahalle Muhtarı Mustafa Yıldırım, hattın genişletilmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Konu ile ilgili duyarlı olan yetkililere de teşekkür eden Muhtar Yıldırım, ”Mahallemize ve bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.  

Çiftlik Mahalle Muhtarı Hayrettin Şenol ise minibüs seferlerinin Fatih Caddesi’nden Aşık Veysel Caddesine devam ederek sağlanacağını, Cumhuriyet Caddesi’nden Çengeldere mevkiine dönerek Çekmeköy güzergahına devam edeceğini söyledi. Muhtar Şenol, ”Mahallemize ve bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, ”Çavuşbaşı-Çekmeköy-Dudullu minibüsleri bölgemize hayırlı olsun. Beykoz’da ki tüm muhtarlarımızla koordinasyon halindeyiz. Bu hat vatandaşlarımızın talebiydi. Bölge halkımıza hayırlı olsun. Yenimahalle’nin Arkboyu bölgesinde de vatandaşlarımızın da bir talebi mevcut. O bölgemize de Beykoz minibüslerini ekletebilmek için ya da mevcut minibüs hattının bölgeyi kapsayarak uzatılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Beykoz’da sefer sayıları az olan bölgelerde, seferleri arttırmak için İETT’den taleplerde bulunacağız” ifadelerini kullandı. 

Çavuşbaşı ve Yenimahalle’de ki ulaşım sorununu gazetemiz gündeme getirmiş, vatandaşların isteklerini kurumlara ve siyasilere aktararak aracı olmuştu. 

İlgili Haber: https://www.beykozaktuel.com.tr/beykozlunun-ulasim-problemi-devam-ediyor/14442/