17 Kasım 2017 15:04

Beykoz’da Tepkiler Dinmek Bilmiyor!

Ak Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın yaptığı paylaşım Beykozluları çileden çıkarttı.15 Temmuzda destan yazan, söz konusu memleket olunca hep en önden giden ve %80’inde mağduriyet olan Beykoz’da vatandaşlara, ”buralara ev bark yaparken kime sordunuz” ve “tapusu olmayan yerleri çevirip çevirip ev yapmışlar” sözlerini kullanan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf Beykozluları adeta çileden çıkardı.

Ak Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın yaptığı paylaşım Beykozluları çileden çıkarttı.15 Temmuzda destan yazan, söz konusu memleket olunca hep en önden giden ve %80’inde mağduriyet olan Beykoz’da vatandaşlara, ”buralara ev bark yaparken kime sordunuz” ve “tapusu olmayan yerleri çevirip çevirip ev yapmışlar” sözlerini kullanan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf Beykozluları adeta çileden çıkardı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın %50+1’i hesap ettiği ve vatandaşların tüm sorunlarını çözün, imar konusunu halledin diye talimatlar verdiği dönemde, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf tepkileri üzerine çekti. AK Parti’ye son genel seçimde %54 oy veren ve Beykoz’un zamanında vatandaşlara yol gösterilmediği ve tapu alma şansları olmadığı için yaklaşık %80 sorunlu yapılaşma bulunurken, Kadın Kolları Başkanının söylediği sözler resmen skandal olarak yorumlandı. 

Daha öncesinde Göksu Deresi’nde, vatandaşların duyarlılıkla takip ettiği ve şikayetlerini ilettiği konu ile ilgili üstüne vazife olmadan sosyal medya hesabından yazılar yazan Zayıf, vatandaşın sorunları ile dalga geçmiş ve tepkileri üzerine çekmişti. 

Yaptığı açıklamalarda vatandaşların tapu beklentisi içinde olmalarının hakları olmadığına vurgu yapan Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, tapu isteyen vatandaşların böyle bir hakkı olmadığını savundu.

İfadelerinde, yasal sorun olmadan daire sahibi olanları da unutmayan Gaye Zayıf, “Bakalım sizler gibi akıllılık edip yer çeviremeyen küçücük dairelere milyarlar verip tapulu ev alan ya da onu alamayıp maaşının yarısıyla kira ödeyen onca insan size hakkını helal ediyor mu?” cümlelerine yer verdi.

Öte yandan, Beykoz halkına bu imkânı sağlayanlara teşekkür edilmesi gerektiğinin de altını çizen Bayan Zayıf, “Bu imkânı size sağlayanlara beddua yerine bir teşekkür edin ya” İfadelerini kullandı.

Gaye Zayıf’a Tepkiler Dinmek Bilmiyor!