13 Mart 2021 15:44

Beykoz’da tepkiler çığ gibi büyüyor: Vatandaş ne dedi?

Beykozlu vatandaşlar çivi dahi çakamazken, Beykoz ormanlarında yeşil sermayeye tanınan ayrıcalık tepkilere sebep oldu.

Beykoz’da tepkiler çığ gibi büyüyor: Vatandaş ne dedi?

Beykoz ormanlarına 553 Villa, AVM ve Otellerin inşa edilecek olmasıyla birlikte bir doğa katliamı gündeme geldi. Beykozlu vatandaşlar yıllarca mahkeme kapısındayken, vatandaşlar evlerine çivi dahi çakamazken, evlenmek isteyenler ilçeyi terk etmek zorunda kalırken ortaya çıkan çifte standart toplumun tüm kademelerini ayağa kaldırdı. Tepkiler çığ gibi büyüyor.

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı doğa katliamına sessiz kalmakta ittifak mı yaptılar?

Vatandaşın feryadına ses vermesi gereken ve çözüm mercisinde olan fakat sadece ticaretiyle gündeme gelen AK Parti İlçe Başkanı eleştirilere kulak tıkadı. MHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları da sessiz kalmayı tercih etti. Kanal İstanbul’u katliam olarak değerlendiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz ormanlarını görmezden geldi. İBB’ye bağlı KİPTAŞ ise ormanları yok edecek olan projenin ortaklarından. Oluşan çifte standarda Saadet Partisi İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanı ve CHP’li Meclis Üyesi Cemal Yavuz tepki gösterdi.

Beykoz Katarlılara peşkeş mi çekiliyor?

Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre Katar’ın üst düzey bir yetkilisi Riva’dan bazı arazileri toplamaya başladı. Son olarak Düşler Vadisi’nden 4 tane villa alan üst düzey yetkili ve çevresi kupon arazileri bir bir alıyor. Beykoz ormanlarına yapılacak villaların ise tanesinin 20 Milyon TL’den aşağıya satılmayacağı ifade ediliyor.

Beykoz halkına Sultanbeyli ve Anadolu yolu gözüküyor!

Yenimahalle’de sarı alanlar başta olmak üzere Beykoz’da bir türlü çözülemeyen, çözülmek istenmeyen ve vatandaşlara kara günler yaşatan durumlar söz konusu. Beykozlu bir vatandaş çivi çaksa, çiviyle birlikte evi yıkılırken; sermayeye ise her şey güllük gülistanlık. Bunun sebebinin resmi ve gayri resmi paralar ve rantlar olup olmadığı ise geniş bir kesim tarafından konuşuluyor. Yıllarca hiçbir mahkemesi sonuçlanmayan, imar çıktı pankartlarıyla kandırılmaya çalışılan Beykoz halkı ise umudunu yitirmiş durumda.

Beykozlu vatandaşların yorumları…