16 Aralık 2016 19:42

BEYKOZDA TARİHİ GÜN !

Sarı siyahlı temsilcimiz Boğazın Yargıçları Beykoz 1908, özlenen günlere geri dönebilmek için şampiyonluk maçı öneminde bir maça çıkıyor. 18.12.2016 Pazar 15.00’da Paşabahçe Stadında oynanacak maça ilgi çok büyük.

Süper Amatör Ligde yer alan temsilcimiz Beykoz 1908 bu hafta Paşabahçe Stadında FeRiköyspor’u ağırlayacak. Beykoz 1908 taraftarları bu maça özel hazırlanırken, ilçenin her mahallesinde bu maç için etkinlikler düzenleniyor. Beykoz bu maçı kazandığı takdirde Klasman gruplarına kalabilme olasılığı artacak. Kaybettiği takdirde ise 3.sırada bulunan AvcılaR’ın 2. sıraya yükselmesi Beykoz’un şansını zora sokabilir.

PUAN DURUMU KRİTİK

1. FeRiköy 32 puanda, temsilcimiz Beykoz 1908 28 puanla 2.sırada. Feriköy’ün kardeş takımı Avcılar ise 26 puanla 3. sırada. Bu hafta Feriköy’ün Beykoz deplasmanı çok önemli. Bunun farkında olan Beykozlular, rakip takıma tribün baskısıyla nefes aldırmadan 3 puanı rahatlıkla alacaklarına inanıyorlar.

BEYKOZ’UN KADERİ SON DAKİKA !

İlk 2 sırada yer alan takımlar Klasman grubuna çıkıyor. Beykoz 1908 geçen sene Küçükköy’ü evinde yenemeyince ilk 2’ye giremeyerek bu şansını kaybetmişti. Geçen sene ki maç Türkiye’de ses getirirken yaklaşın 10.000 taraftar maçı takip etmişti. Bu sene ise Beykoz dolu dizgin ilerliyor. Kendi evinde oynadığı Avcılar maçında 10 kişi kalan Beykoz, güzel oyunu ve son dakika golüyle 3 puanı hanesine yazdırmıştı. Feriköy deplasmanında ise galibiyete ramak kalmışken son dakika golüyle berabere kalmıştı.

FERİKÖY BU MAÇI DERBİ OLARAK NİTELENDİRİYOR

40 yıllık geçmişi olan Beykoz 1908- Feriköy maçlarını Feriköylüler derbi olarak nitelendirirken, Beykoz 1908 Feriköy’ü sıradan bir kenar mahalle takımı olarak görüyor. Genellikle gergin geçen maçlarda, ilk maça Beykoz taraftarı emniyet engeline takılıp gidememişti. Otobüslerin durdurulmasının ardından halk otobüslerine binen taraftarlar yine ilerleyememişti. En son koşarak köprüyü geçmeye çalışan taraftarlara polis müdahele etmişti. Bir taraftar koşarken ayağını kırmıştı. Feriköy ve Avcılar’ın taraftarları Beykoz futbol takımını maçlarında madde yağmuruna tutup, küfürler savurmuşlardı. Polis kalkanıyla ilçemizin takımı Beykoz 1908 zor soyunma odasına girmişti.