13 Ekim 2019 14:49

Beykoz’da Sokak İftarları Başladı.

Ramazan ayının ikinci gününde 5 bin Beykozlu Sokak İftarında bir araya geldi.

Vatandaşlarla birlikte iftarını açan Beykoz Belediye Başkanı Aydın, “Bu güzel akşamda Ramazan ayının ikinci gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için bizlerle beraber iftar açtığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim” dedi. Öte yandan 5 bin kişilik iftar havadan görüntülendi.

Beykoz’da geleneksel hale gelen sokak iftarında bir araya gelen vatandaşlar birlikte oruçlarını açtı. Beykoz Belediyesi Meydanı’nda gerçekleşen sokak iftarına Belediye Başkanı Murat Aydın ile binlerce vatandaş katıldı.

İftar öncesi Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın masaları gezerek vatandaşları selamladı. İftara yakın Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. 5 bin kişinin katıldığı iftar programı havadan görüntülendi.

Murat Aydın: Rabbim ülkemizi ve Beykoz’umuzu korusun.

İftar sonrası konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Sevgili hemşerilerim her akşam Beykoz’umuzun farklı bir mahallesinde burada olduğu gibi iftar sofralarını kuracağız. Her akşam iftar programını belediye olarak gerçekleştireceğiz fakat ikramı iş adamlarımız, hayırseverlerimiz verecek. Ramazan’da paylaşma duygusunu bize yaşatan hayırseverlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Biz iftardan sonra ’gönül sofrası’ diye tabir ettiğimiz hemşerilerimizin evine gideceğiz, çaylarını içeceğiz, muhabbet edeceğiz. Rabbim Beykoz’umuzu korusun. Rabbim ülkemizi, milletimizi, devletimizi ve tüm mazlumları korusun. Rabbim ülkemizdeki birlik ve beraberlik ortamını bu güzel atmosferi ve iklimi güçlendirerek devam etsin diye dua ediyoruz. Ve nihayetinde İnşallah sağlıkla, afiyetle, huzurla bayrama da kavuşmayı bizlere nasip etsin. Bu güzel akşamda Ramazan ayının ikinci gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için bizlerle beraber iftar açtığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim” dedi.