• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 8 Nisan 2019 21:49

  Beykoz’da Seçime Saatler Kaldı, Son Durum Ne?

  31 Mart 2019 yerel seçimleri geldi çattı, seçime sadece saatler kaldı. Peki Beykoz’da siyasi partilerin ve adayların son durumu ne? Anketler ne durumda?

  31 Mart 2019 yerel seçimleri geldi çattı, seçime sadece saatler kaldı. Peki Beykoz’da siyasi partilerin ve adayların son durumu ne? Anketler ne durumda?
   

  31 Mart yerel seçimlerinde Beykoz’da MHP dışında ki tüm partiler adaylarını çıkardı. AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ı aday gösterirken, CHP Coşkun Tosun’u, İYİ Parti Bilgehan Murat Miniç’i, Saadet Partisi Muharrem Kaşıtoğlu’nu aday gösterdi.

  Seçim süresi boyunca AK Parti cephesi Beykoz’a miting ve programlara; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İBB Adayı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve birçok Milletvekilini getirdi. İYİ Parti ve Saadet Partisi’de Genel Başkan düzeyinde katılımlarla mitingler düzenlerken, CHP ise Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Milletvekili Akif Hamzaçebi ve İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile programlar düzenledi.

  Anketler Ne Durumda?
   

  ORC şirketinin tepki çeken anketine göre AK Parti %54, CHP ise %25. AK Parti Adayı Murat Aydın’ın basına yaptığı açıklamaya göre ise %10 AK Parti önde. CHP Adayı Coşkun Tosun’a göre Tosun 2 puan önde… Anketlerin iseAK Parti’nin önde olduğu düşünülüyor. Gerçek anket sonuçları ise 31 Mart Pazar Günü 19:00’dan itibaren açıklanmaya başlanacak.

  AK Parti Aydın’ı, CHP Tosun’u Benimsedi!

  Zeytinburnu’dan aday olarak gönderilen Murat Aydın’ı AK Parti teşkilatları zor da olsa bağrına bastı. Murat Aydın’ın projeleri ve ufku teşkilatta heyecan oluştururken, Aydın ise cümlelerini geçmiş Başkanları üzmemek için özenle seçerek zor bir süreç atlattı. AK Parti Adayı Murat Aydın hiç tanınmadığı ilçe olan Beykoz’da oldukça güzel propaganda yaparak izler bırakmayı başarabildi.  
  CHP ise Beykoz’da dürüst adam denilince akla gelen bir isim olan Coşkun Tosun’u aday gösterdi. Aday Coşkun Tosun’un seçim çalışmasını geniş bir halk tabanı yaparken, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın sahada olmaması, sahaya çıkacak ekiplerinin sayıca 15’i geçmemesi ise dikkatlerden kaçmadı. CHP’de seçim çalışmaları aday etrafında devam etti. Coşkun Tosun’un ipi göğüsleyip göğüsleyemeyeceği ise merak ediliyor. 
  Bilgehan Murat Miniç Ezberleri Bozdu!

  Bilgehan Murat Miniç; geçtiğimiz dönem BBP’den aday olup 10 bin küsur oy aldı. Seçim çalışmasını imkan ölçüsünde en iyi düzeyde yaparak dikkat çeken Miniç, attığı sloganlar, sosyal medya çalışmaları, sponsorlu paylaşımlar, vatandaşların yakındığı zengine var fakire yok uygulamarını en geniş kitleye duyuran aday olarak dikkat çekti.
  Öte yandan Nun okullarının önünden geçen yola yüzlerce ‘’Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak’’ pankartları ise manidar olarak yorumlandı. Kısaca Bilgehan Murat Miniç seçim sonucu ne olursa olsun bu seçimin kazananı oldu. 

  Saadet Partisi Adayı Muharrem Kaşıtoğlu aralıksız çalışmalarına devam ederken, Beykoz’da bu partilerin dışında  VP, DSP, BBP, HDP, BTP, TKP, DP’nin yanı sıra 3 tane de bağımsız aday çıktı. Bağımsız Adaylar Kenan Pekşen, Murat Arda ve Cabir Soylu oldu.

  Haber: Mücahit Ak