13 Mayıs 2020 19:04

Beykoz’da nerelerde Koronavirüs var?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasında Beykoz haritası güncellendi. Beykoz’da nerelerde koronavirüs var?

Beykoz’da nerelerde Koronavirüs var?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında hizmete sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasında Beykoz haritası gündellendi. Beykoz’un bazı mahalleler riskli bölge grubundan çıkarken bazı bölgelerde küçük çaplı yoğunluğun sürdüğü görüntülendi.

Koronavirüsü ile mücadele kapsamında tedbirlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda bir mobil uygulama kullanıma sunmuştu. Alınan tedbirler sonrası ülkemizde ciddi düşüşler yaşanırken, Hayat Eve Sığar uygulamasındaki Koronavirüsü haritası yenilendi.

Haritada yer alan bilgiler, son gelişmelerin ardından bugün tekrar güncellendi. Yapılan güncellemenin ardından menüde mavi renkten kırmızı renge doğru riskler yeniden belirlendi. Buna göre mavi renkler, düşük riskli bölgeleri temsil ederken, kırmızı renkler ise yüksek riskli alanları ifade ediyor.

Beykoz’da ne kadar Koronavirüs hastası var? Yayılma durumu nedir?

Beykoz’da ne kadar Koronavirüs hastası var? sorusu bir süredir soruluyor. Sayı ise sadece Bakanlık tarafından açıklanıyor. Beykoz’da ne kadar Koronavirüs hastası var bilinmezken, virüsün Beykoz’da ki yayılma durumu diğer ilçelere göre daha az.

Beykoz’da etkileşim daha az!

Beykoz’da İstanbul’un diğer ilçelerine nazaran etkileşimin daha az olması, nüfusun geniş coğrafyaya yayılması avantaj olarak değerlendiriliyor.