18 Ekim 2018 16:45

Beykoz’da ”Mimar Bayram Çevik” Sesleri!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi, Beykoz’da Belediye Başkan Aday arayışlarına devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi, Beykoz’da Belediye Başkan Aday arayışlarına devam ediyor.

AK Parti’nin adaylık başvurularının 5-12 Kasım tarihinde başlayacak olması ve Beykoz’un kritik bölge olmasından dolayı, aday adayı arayışlarında belli kriterlere önem veriyor. 

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nun belirlediği aday adaylarında aranacak özellikler “Kirlenmemiş, mütevazı, angaje olmayan ve güler yüzlü” olarak belirledi.

Genel Merkezin belirlemiş olduğu kriterler arasında, ‘Mimar’ ünvanı olan adaylara öncelik tanınacağı bilgisine ulaşılırken, birçok STK ve Dernekler ile sıcak ilişkisi bulunan, Beykoz’un birçok mahallesini gezen, konfeksiyonda çalışırken bir yandan eğitim hayatına devam ederek Mimar olan Bayram Çevik’i, vatandaşlar Belediye Başkanı görmek istiyor. SMS sistemiyle de Belediye Başkan Adayı kimi görmek istersiniz soruları sorulurken, Beykozlular Mimar Bayram Çevik’in adını zikrediyorlar. 

Beykoz’un Derdi İmar, Gelecek mi Mimar?

Beykoz’un artık kentsel dönüşüm bölgesi ve el sürülmemiş bakir bir bölge olmasından dolayı, Beykoz’a iyi bir Mimarın Beykoz’da yapılacak olan kentsel dönüşümlerde Beykozlulara büyük fayda sağlayacağını düşünülmekte.

AK Parti Genel Merkezi’nin belirlemiş olduğu; “Kirlenmemiş, mütevazı, angaje olmayan ve güler yüzlü” kriterlere de Beykozluların talebi olan “Mimar Aday” kriteri eklendiği bildirildi.

Beykozlu vatandaşların, “Beykoz’da Belediye Başkanı Mimar Olsun” talebinden sonra, gözler; AK Parti’nin Beykoz Belediye Meclisi Üyeleri arasında tek ‘Mimar’ ünvanını taşıyan Bayram Çevik’e çevrildi. Bayram Çevik’in ise Belediye Başkanlığı’na Aday Adaylığı başvurusunda bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.

Mimar Bayram Çevik’in, Beykoz’da yapmış olduğu 3 eseri var. Çevik’in Beykoz’da yapmış olduğu Cicamiiler; “Kiremitdere Cami, Alibahadir Cami, Pasamandira Cami” Çevik’in Beykoz’da Türk Alman Üniversitesi Cami’ni de yapacağı bilinmekte.

Beykozluların, “Beykoz Belediye Başkan Adayı Mimar olsun” çıkışından sonra, ismi Beykoz Belediye Başkan Adaylığında geçen Bayram Çevik’in aday olup olmayacağı ise merak konusu oldu.

Bayram Çevik Kimdir?

Bayram Çevik kimdir?

1978 yılında Beykoz’da doğdu.1989 yılında Deri Kundura İlkokulundan

mezun oldu. 1989-94 yılları arasında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitimine devam etti. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Restorasyon bölümünü kazanarak eğitim hayatına geri döndü.

Mezun olduğu 2000 yılında ilk defa uygulanan Dikey Geçiş Sınavı’na girerek tüm Türkiye’de alınacak 12 kişiden biri oldu ve Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde okumaya hak kazandı.

Askerliğini kısa dönem olarak Iğdır’da yaptı. Askerliğini tamamladıktan sonra Beykoz’da mimar olarak iş hayatına

başladı. Özel bir şirkette çalıştıktan sonra 2009 yılında Pafika Mimarlığı kurdu.

Kendi mezun olduğu okulun kütüphane

binası projesini, Beykoz’da 3 adet, Çanakkale’de 3 adet, Kars’ta 2 adet,

Kütahya’da 2 adet, İstanbul ilçelerinde 3 adet cami projesi hazırlamıştır.

Siyasetle ilk tanışması ortaokula başladığı yıl üyesi olduğu Milli Gençlik

Vakfı ile başlamıştır.

Beykoz Ensar Vakfı şubesinin kurucuları arasında olan Çevik, 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Beykoz Belediye Meclis Üyesi oldu.

Evli ve iki çocuk babasıdır.