28 Temmuz 2020 20:58

Beykoz’da Kurban kesimleri için önlemler alındı

Beykoz’da huzurlu bir Kurban Bayramı için Covid-19 tedbirleri kapsamında, vatandaşların kurban ibadetlerini sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapabilmeleri için önlemler alındı.

Beykoz’da Kurban kesimleri için önlemler alındı

Beykoz Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, İlçe Kurban Komisyonu tarafından izin verilen kurban satış ve kesim yerlerinin Covid-19 tedbirlerine uygun hazırlanması için denetim çalışmalarına hız verdi.  

Zabıta ekipleri vatandaşların güzel bir bayram geçirmesi için ilçedeki kurban kesim ve satış yerlerini tek tek ziyaret ediyor, açık ve kapalı alanların dezenfekte edilmesi, genel düzenin, sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına uyulmasının sağlanması ve randevu sistemine riayet edilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor. 

Temizlik ekipleri ise kurbanlık kesim ve satış yerlerini karasinek üremesine karşı düzenli olarak ilaçlıyor. 

Ekipler bayram boyunca görev başında 

Beykozlular Kurban Bayramı’nın 1. ve 2. günü randevu saatlerinde, İlçe Tarım Müdürlüğü Kurban Komisyonu tarafından izin verilen noktalara gelerek kurbanlarını sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun kesebilecek. 

Kurbanlık kesim yerlerinde vatandaşların göreceği şekilde dezenfektan ve maske bulundurulacak,  sosyal mesafeye uyulması için sık sık uyarılar yapılacak, yoğunluk yaşanmaması için gerekli önlem ve tedbirler alınacak. 

İlçede izin verilen yerler dışında ise kesim yapılamayacak. 

Kurban alanlarındaki küçük ve büyük baş hayvanlar bayram boyunca Beykoz Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından kontrol edilecek, kurban için uygun olmayan ve yaşı küçük hayvanların kesimine izin verilmeyecek.  

Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri vatandaşların huzuru için bayram öncesinde olduğu gibi bayram boyunca da kurban satış ve kesim yerlerindeki denetimlerine devam edecek.  

Temizlik ekipleri de kurban kesim yerlerini ziyaret ederek hayvansal atıkların hijyen koşullarına uygun toplanması için hizmet verecek. 

Editör: Merve Şişman