25 Nisan 2020 17:17

Beykoz’da Koronavirüs salgınında son durum ne?

Beykoz Aktüel Haber, sokağa çıkma yasağının 3. gününde Beykoz’un röntgenini çekti. Beykoz’da koronavirüs salgınında son durum nasıl? Başhekim Süleyman Erdoğdu Beykoz Aktüel’e konuştu.

Beykoz’da Koronavirüs salgınında son durum ne?

Koronavirüs salgınına karşı önlemler çerçevesinde bir süredir sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Her ne kadar durumun iyiye gittiği söylense de, vatandaşlar arasında şüphe devam ediyor, acaba rakamlar gizleniyor mu diye sorular soruluyordu. Beykoz Aktüel Haber, sokağa çıkma yasağının 3. gününde an ve an Paşabahçe Devlet Hastanesi ve çevresinde ki hareketliliği gözlemledi.

Ambulans hareketliliği oldukça az!

Koronavirüs salgını bulaşan hastalar Alo 153 hattını arayarak ambulans ile hastaneye girebilirken, Beykoz’da ambulans hareketliliği oldukça az olarak gözlemlenildi. Ambulans ve hastane hareketliliğinin oldukça az olması sonra Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu’ya ulaştık.

‘’Beykoz’da durum iyiye gidiyor’’

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, ‘’Sn. Bakanımız Fahrettin Koca’da açıkladı. İstanbul’da durum iyiye gidiyor. Virüs kontrolümüz altında ve vaka sayıları azalıyor. Beykoz’da ise durum daha da iyiye gidiyor. Havaların ısınmasına aldanmak yok, rehavet yok. Devletimizin ve Bakanlığımızın açıkladığı tedbirlere uyalım. Hep birlikte bu virüsü yeneceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Yasaktan sonra ki sürece çok dikkat!

4 günlük sokağa çıkma yasağı sonrasında ki süreçte, eğer ki kendimizi sokağa atmazsak virüsü Beykoz’da yenmeye çok yaklaştık. Havaların ısınması ve Ramazanın da gelmesiyle birlikte imkanı olanların dışarıya çıkmaması oldukça önemli.

Beykoz’da evde tedavi süreci işliyor!

Beykoz’un hemen hemen bütün mahallelerinde COVID 19 salgını bulaşan hastalar varken, evde tedavi yöntemleri de hız kazanarak devam ediyor. Virüsün yayılma hızının ise oldukça düştüğü belirtildi.