16 Eylül 2020 23:58

Beykoz’da koronavirüs hareketliliği: Tedbirler artırıldı

İstanbul’da koronavirüs salgınına karşı uzmanlardan art arda uyarılar gelirken Beykoz’da başta ilaçlama olmak üzere koronavirüsle mücadeleye yönelik tedbir ve hizmetler artırıldı.

Beykoz’da koronavirüs hareketliliği: Tedbirler artırıldı

İstanbul’da koronavirüs salgınına karşı uzmanlardan art arda uyarılar gelirken Beykoz’da başta ilaçlama olmak üzere koronavirüsle mücadeleye yönelik tedbir ve hizmetler artırıldı. Yüz yüze eğitim öncesinde okulların ilaçlandığı ilçede, karantina sürecindeki hastalara evde yemek hizmeti de veriliyor.

Halka açık alanlar ilaçlanıyor  

Beykoz Belediyesi, salgının kent genelinde artışa geçmesi ihtimaline karşı halka açık alanlarda yürüttüğü ilaçlama programını yeniden yapılandırdı.

Virüsün toplu alanlar yoluyla yayılmaması için hastaneler hafta içi her gün, belediye ana hizmet binası da düzenli olarak özel solüsyonlarla ilaçlanıyor. Aile sağlığı merkezleri, eczaneler, diğer kamu kurumları, muhtarlıklar, dernekler, lokaller, eczaneler, berberler, kuaförler de başvuru doğrultusunda dezenfekte ediliyor.

Beykoz Belediyesi Araç Dezenfekte İstasyonu her gün 9:00-10.00 ve 15:00-17.00 saatleri arasında  taksi, minibüs, emniyet ve kamu kurumu araçlarına hizmet veriyor. Pozitif vaka bulunan binaların ortak kullanım alanları da vatandaşların talebiyle ilaçlanıyor.

Okullar eğitime hazır   

Beykoz Belediyesi yüz yüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül öncesinde ilkokullar başta olmak üzere talep eden tüm okullarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmasını tamamladı. Velilerin içlerinin rahat olması, öğrencilerin okullarına güvenle gidebilmesi için okul bahçeleri, sınıflar, koridorlar, tuvaletler ile tüm iç ve dış mekânlar ekipler tarafından özenle ilaçlandı.  Okullara yönelik ilaçlama çalışmaları yeni eğitim-öğretim yılı boyunca sürecek.

Koronavirüs hastalarına evde yemek 

Beykoz’da ayrıca, 14 gün boyunca evde karantinada kalması gereken ve karantina ihlalinde artık cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalan koronavirüs hastalarına ücretsiz evde sıcak yemek hizmeti de sağlanıyor.

Beykoz Belediyesi’nin mutfağında pişen 3 çeşit yemek evlere ulaştırılıyor. Hijyen koşullarına uygun olarak hazırlanıp paketlenen yemekler hasta mahremiyeti göz önüne alınarak akşam saatlerinde servis ediliyor.

Beykoz Belediyesi’nin evde sıcak yemek hizmetinden ihtiyaç sahibi olsun olmasın talepte bulunan tüm koronavirüs hastaları yararlanabiliyor. Sıcak yemek istemeyen ilçe sakinlerine ise karantina boyunca yetecek gıda ve hijyen kolileri ulaştırılıyor.

İlaçlama ve Evde Sıcak Yemek Hizmeti Talebi İçin: 

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi 

444 66 61