• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 6 Mayıs 2019 11:43

  Beykoz’da Köpeğe Kimyasal Maddeli Zulüm!

  İstanbul Beykoz’da bir köpek, üzerine kimyasal madde dökülmüş ve acı çeker bir halde bulundu. Yaralanan köpeğin yardımına piknik için oraya giden öğrenciler koştu.

  İstanbul Beykoz’da bir köpek, üzerine kimyasal madde dökülmüş ve acı çeker bir halde bulundu. Yaralanan köpeğin yardımına piknik için oraya giden öğrenciler koştu. Öğrencilerin yardım isteğiyle Sohayko Derneği harekete geçti, köpek dernek veterinerlerince tedavi edildi.

  2018-2019 eğitim öğretim sezonunun bitimine bir ay kala öğretmenleriyle Cumhuriyet Köyündeki mesire alanına pikniğe giden Beykoz Anadolu Hisarı Ortaokulu öğrencileri, iddiaya göre alanda yaralı köpek görünce yardım etmek istedi. Köpeğe yaklaşan öğrenciler, hayvandaki yaraların yanık ve derin olduğunu görünce hemen öğretmenlerinden yardım istedi. 

  Kızgın kimyasalla yaralanan köpeğin yardımına öğrenciler koştu

  Cumhuriyet Köyü mesire alanındaki köpeğin yürek yakan acısı karşısında öğrenciler ve öğretmenleri seferber oldu. Yaralı köpeğe yardım edilmesi için harekete geçen öğretmenler, yetkilileri ve hayvanlarla ilgili dernekleri arayarak yardım istedi. Öğrencilerin bu duyarlı davranışına Sohayko derneği karşılık vererek, mesire alanına gelip köpeği teslim aldı.

  Dernek veterinerleri köpeği tedavi etti

  Öğrencilerin duyarlı davranışına teşekkür eden dernek üyeleri yaralı köpeği alarak kliniğe götürdü. Klinikte bir süre yara üzerinde temizlik yapan veterinerler, daha sonra köpeğin acısını dindirmek için yaralı bölgeye müdahalede bulundu. Yapılan müdahalenin ardından köpeğin yanan kısımları tedavi edilerek, sargı beziyle yanık bölgeler kapatıldı. Öğrencilerin eğlenmek yerine yaralı köpeğe karşı duyarlı davranarak, yakın ilgi göstermeleri ise görenler tarafından takdirle karşılanarak, insanlık ölmemiş dedirtti.