2 Eylül 2020 12:50

Beykoz’da ki yangın Ankara’yı da panikletti

Küçük çaplı olarak başlayan yangın büyüyerek itfaiye müdahalesini gerektirdi.

Beykoz’da ki yangın Ankara’yı da panikletti

Alınan bilgiye göre öğle saatlerinde ufak çaplı olarak başlayan yangına Beykoz itfaiyesi müdahale ederek söndürdü.

Akşam 20.00 sıralarında yeniden Beykoz Kaymakdonduran bölgesinde başlayan yangın için İstanbul’un hemen hemen bütün ilçelerinden itfaiye ekibi sevk edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 22.00’de TRT Haber canlı yayınında Yaptığı açıklamada Ankara Nallıhan ve Beykoz’daki yangınların aktif olarak devam ettiğini, söndürme çalışmalarını an be an takip ettiklerini söyledi.

“Beykoz’un etrafı çevrilmiş durumda”

Pakdemirli, Beykoz’daki yangına ilişkin, “Beykoz’un etrafı şu an tamamen çevrilmiş durumda. Bir yandan hem Nallıhan’ı takip ediyoruz büyük bir yangın olması sebebiyle, küçük bir yangın olsada Beykoz’u da son 1-1.5 saattir takip ediyoruz. Oraya ekipleri gönderdik, hala yolda olan ekiplerimiz de var. Şu an itibariyle gelen habere göre yangının etrafı çevrilmiş vaziyette” açıklamalarında bulundu.

İtfaiye kaynaklarından 23.30’da edinilen bilgiye göre yangının söndürme çalışmalarının tamamlandığı, soğutma çalışmalarının ise tamamlandığı öğrenildi.

Öte yandan, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve yardımcıları da olay yerinde söndürme çalışmalarını takip etti.

Beykoz Emniyeti de yangın boyunca çevrede geniş güvenli önlemi aldı.