5 Mart 2019 13:35

Beykoz’da Kars-Ardahan Bilmecesi Devam Ediyor!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun ziyaretlerine devam ederken, Beykoz’da Kars-Ardahan bilmecesi devam ediyor.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun ziyaretlerine devam ederken, Beykoz’da Kars-Ardahan bilmecesi devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Beykoz’da dört bir yan, ”CHP’ye oy vermiyoruz” pankartlarıyla donatılmış, pankartların altına ise Kars ve Ardahan Dernekleri’nin imzası atılmıştı. Beykoz’da ki bu pankartlar ulusal gündemde de yer edinirken, CHP Beykoz Adayı Coşkun Tosun Kars-Ardahan-Iğdır Derneklerini ziyaret etti. Başkanlığını CHP’den Meclis Üyesi Aday Adayı olmuş fakat adaylaşamamasına rağmen partisine küsmeyen Esengül Yılmaz Özcan’ın yürüttüğü Dernek, üyeleriyle birlikte CHP Başkan Adayı Coşkun Tosun’u karşıladı. 

Dernek başkanı Esengül Yılmaz ve üyeler tarafından dernek kapısında karşılanan Coşkun Tosun’a eşi Nurgül Tosun ve beraberindeki CHP Meclis Üyesi Adayları ile partililer eşlik etti.

MRT_0340

Halk müziği sanatçısı Burhan Yıldırım’ın türküleriyle keyiflenen CHP heyeti, kısa bir selamlaşmanın ardından söyleşinin yapıldığı bölüme geçtiler. Burada bir konuşma yapan dernek başkanı Esengül Yılmaz, “Bizler STK’lar olarak bütün partilere eşit mesafede olmak durumundayız. Bunun yanı sıra hepimizin bireysel olarak gönül verdiği siyasi oluşumların olduğu gerçeğinin de kabul edilmesi gerekiyor. İnanıyorum ki eğer siz belediye başkanı olursanız bizim gibi kurumlara gereken ilgi ve alakayı göstereceksinizdir” dedi.DSC00018

 

Söz alan Coşkun Tosun ise, “Şunu çok açık yüreklilikle ifade edeyim ki, Kars-Ardahan-Iğdırlılar, bize her zaman yakın alaka göstermişlerdir. Bu nedenle burada olmak bizler için çok büyük gurur vesilesidir. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Öte yandan son dönemde 2 olaya çok üzüldüm. Bunlardan birincisi Esengül kardeşimi çok istememe rağmen Meclis listesinde değerlendirememem oldu. Kendisinin olgunluğuna da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Diğeri de yine bizzat kendi talimatımla adaylık dosyası aldırdığım başka bir arkadaşımı da yine benzer nedenlerden dolayı listeme alamadım. Bu iki olay beni derinden üzmüştür” açıklamasında bulundu.

Bölgedeki sorunlarını anlatan dernek üyelerine çözüm önerilerini ileten CHP Adayı, seçildiği takdirde tüm yöre derneklerine hak ettikleri katkıları sağlama sözü verdi.