15 Kasım 2021 17:36

Beykoz’da istifalar damga vurdu: Partiyi bitiriyor!

Hanefi Dilmaç Başkanlığında AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı kan kaybetmeye devam ediyor.

Beykoz’da istifalar damga vurdu: Partiyi bitiriyor!

Şaibeli işler ve ticari faaliyetlerle sık sık gündeme gelen fakat hakkındaki iddialara cevap dahi veremeyen Hanefi Dilmaç’a tepkiler çığ gibi büyüyor. İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ilçede partisini toparlamak yerine; İlçe Kaymakamını, İlçe Milli Eğitim Müdürünü, AK Partili Beykoz Belediye Başkanını hedef almaya devam ediyor.

Eski yöneticilerin tamamına yakını küskün!

AK Parti Beykoz’da eski İlçe Yöneticilerinin, eski Meclis Üyelerinin, eski Mahalle Başkanlarının bir kısmı farklı partilere geçerken, bir kısmıda partiden istifa ederek hayatlarına devam ediyor. Partide kalan kesim ise oldukça kırgın ve küskün. Son olarak gerçekleştirilen eski ilçe yöneticileri toplantısına yedek yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 200’e yakın kişinin katılımı bekleniyordu. Toplantıya katılan kişi sayısı ise beklenilenin 4’te 1’i kadar oldu. Burada konuşma yapan AK Partili bir yönetici Hanefi Dilmaç’a hitaben partiyi böldüklerini, insanları küstürdüklerini belirtti. Eski yönetici, “Beceremiyorsanız bırakın gidin. Elbet yapan çıkar” ifadelerini kullandıktan sonra uzun süre alkışlandı.

2 Eski Meclis Üyesi ve mevcut İlçe Yöneticisi istifa etti: Farklı istifalar olabilir!

Son kongrede İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin tamamına yakınını İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç belirledi. Kongrenin üstünden 1 sene geçmeden  İlçe yöneticisi Mustafa Yıldız istifa etti. İlçenin sevilen, Beykozsporlu kimliğiyle bilinen yöneticilerinden Mustafa Yıldız’ın istifası şok etkisi oluştururken Mustafa Yıldız, “Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. Ben Hanefi Dilmaç Cumhuriyetindeki görevimden ayrıldım, partimden değil” ifadelerini kullandı.

Beykoz’da insanlar işsiz gezerken, servetinin dudak uçuklattığı belirtilen Hanefi Dilmaç’a bir tepkide AK Parti Beykoz Danışma Meclisi’nde geldi. İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin de katıldığı toplantıya, Mahalle Başkanlarının yarısına yakını katılmadı.
Öte yandan Hanefi Dilmaç’ın İlçe Yönetiminde bulunan 2 yöneticinin de önümüzde ki süreçte yönetimden istifa edeceği bilgisine erişildi.

İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi hedef alıyor!

Parti içinde ayrı bir yapı kurdukları düşünülen Hanefi Dilmaç ve bazı İlçe Başkanlarının ayrı olarak toplandıkları bilgisine erişildi. İstanbul’un sevilen İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi itibarsızlaştırmaya yönelik hareketlere bir yenisini de Hanefi Dilmaç ekledi. Hanefi Dilmaç, Osman Nuri Kabaktepe’nin adının anıldığı bir ortamda, ili Osman Nuri Kabaktepe değil Tevfik Göksu yönetiyor diyerek açıktan mesajını vermiş oldu. (Delili mevcut)

Murat Aydın’da boyundurluğa dur dedi!

Hanefi Dilmaç baskısını ilk geldiği günden bu yana üzerinde hisseden Başkan Murat Aydın geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediyesi’nde bazı değişikliklere imza atmıştı. Hanefi Dilmaç’a yakın Selami Keskin’den teknik Müdürlükler alınırken, Hanefi Dilmaç’a yakın Fatih Sağlam’dan da Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü alınmıştı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın Beykoz’daki kan kaybına dur diyeceği edinilen bilgiler arasında.