17 Eylül 2018 14:25

Beykoz’da İlk Ders Zili Çaldı!

Beykoz’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı törenle başladı. İlk ders zilinin çalmasıyla 45 bin öğrenci heyecanla sınıflara doldu.

Beykoz’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı törenle başladı. İlk ders zilinin çalmasıyla 45 bin öğrenci heyecanla sınıflara doldu.

Kanlıca Sedat Simavi İlk ve Ortaokulu’nda yapılan yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Gürkan Doğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, belediye başkan yardımcıları, şube müdürleri, Okul Müdürü Ali Gümüş, ilçe protokolü, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.  

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan programda okulun öğrencileri yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını yansıtan gösteriler sundular ve şiirler okudular. 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Bilim ve Değerler Eğitimi Bir Arada Olmalı”

Açılış töreninde konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Çocuklarımızı bilimin ışığında vatan sevgisi, memleket sevgisi, insan sevgisiyle dolu, saygıyla dolu, dünyaya insanlığa hizmet etmeyi şiar edinmiş insanlar olarak yetiştirmek zorundayız. Değerler eğitimini mutlaka işin içine katacağız. Bu konudaki en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Çok şükür ülkemizde öğretmenlerimizin seviyesi yükseldi. Bununla gurur duyuyoruz. Hepinize hayırlı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Eğitim İçin Her Türlü Adımı Atmaya Hazırız”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Eğitimde başarının artması için yerel yönetimler olarak her türlü adımı atmaya hazırız. Sizler gelişen Beykoz’un eğitimli insanları olacaksınız. İhtiyaçlarınız bizim ihtiyaçlarımızdır. Nesilleri yetiştiren öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyor, yeni eğitim- öğretim yılının ülkemiz, şehrimiz ve ilçemiz için hayır ve başarılarla dolu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Kodlamayı Tüm Okullarda Yaygınlaştıracağız”

Eğitimin ülke kalkınmasındaki önemine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Milli eğitimin en başat hedefi iyi insan yetiştirmektir. Öğretmen bilgi aktaran kişi değil,  çocuklarımızın örneği ve önderidir. Çocuklarımızın ilk öğretmeni de velilerdir. Veli, öğretmen ve öğrenci bir araya gelirse başarıyla ulaşılır. Dünyada söz sahibi olmak için çocuklarımıza geleceğin dili olan kodlama ve algoritmayı küçük yaşlardan itibaren öğretmeye başlayacağız, ilçemizdeki tüm okullara yaygınlaştıracağız” diyerek müjde verdi.

Okul Müdürü Ali Gümüş de tüm öğretmen, öğrenci ve velilere başarılı bir yıl diledi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Katırcı, Başkan Çelikbilek ve ilçe protokolü ilk derse katılarak  okulda bu yıl kurulan robotik kodlama atölyesinin açılışını yaptılar ve faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.