31 Mart 2020 15:51

Beykoz’da hangi mahallelerde ne kadar koronavirüs hastası var?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından virüsün dağılım haritasını açıkladı. Beykoz’un durumu da haritada belli oldu.

Beykoz’da hangi mahallelerde ne kadar koronavirüs hastası var?

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesinin ardından sosyal medyada sık sık dolaşan Beykoz’da koronavirüs hastası var mı sorusu Bakan Koca’nın açıklamasının ardından belli oldu.

Koca’nın açıklaması sırasında yayınladığı haritada Riva’da 2, Bozhane Mahallesi’nde 2, Kaynarca’da 1 vaka olmak üzere Baklacı ve Görele Mahallesi’nin yanı sıra Yenimahalle, Anadoluhisarı ile Kavacık Mahallelerinde de çok sayıda koronavirüs vakası görüldüğü izlendi.

Yine Dr. Fahrettin Koca’nın yayınladığı haritada Beykoz Merkez, Paşabahçe, Tokatköy, Gümüşsuyu ve Soğuksu Mahallelerinde de koronavirüs vakasına çok sayıda rastlandığı gözlendi. Acarlar, Beykoz Konakları, Göksu Evleri ve Hisar Konakları’nda da çok sayıda vaka olduğu bilgisine erişildi.

“Türkiye genelindeki dağılımda yoğunluk İstanbul’da”

Saat 19.30 sıralarında kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak bu noktalarda yoğunluk fazla. Yatak doluluk oranımız ise yüzde 50’yi bulmadı henüz. Ama biz ihtimal dahilinde tedbir amaçlı İstanbul’un iki yakasında biner yataklı hastane yapılması ve yarın da kalıcı olması, başka amaçla kullanmak üzere planladığımızı söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.