4 Aralık 2016 17:38

BEYKOZ’DA HALEP SEFERBERLİĞİ !

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Gönüllüleri, Beykoz’u Halep için kahvaltıda buluşturdu.

Siyasi Partilerin, Sivil Toplum Kuruluşların ve Yerel Basın mensuplarının davet edildiği Beytaş Restaurantta gerçekleşen kahvaltı programına yoğun katılım oldu. Programa; Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, İHH İstanbul İl Başkanı Yaşar Kutluay, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral, Saadet Partisi Temsilcisi Hafi Çağlar, Mavi Karadeniz TV İmtiyaz Sahibi ve Beykozlu Giresunlular Dernek Başkan Yardımcısı Fuat Kuş, Beykozlu Sivaslılar Dernek Başkanı Hamza Sağlam, Batumlular Dernek Başkanı Ali kemal Kılıç, Kızılay Beykoz Şubesi ve Doğu Karadenizliler Dernek Başkan Yardımcısı İdris Kurt, Kas-der Başkan Yardımcısı Ergün Kartal, Trabzonlular Dernek temsilcisi Necati Ak, Kırıklı Belde Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Miniç, Beykoz İmam Hatip Okulları Dernek Başkanı ve Görentaş Dernek Başkanı Mustafa Sandıkçıoğlu, Karlıtepe Cami Derneği Başkanı Musa Bey, Beykoz Diriliş Başkanlığı temsilcileri, Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Türk ve Yerel Basın mensupları katıldılar.
Kahvaltının ardından yapılan açılış konuşmasında İhh Beykoz Başkanı Uğur Yoleri;” Fedakarlık yaparak kahvaltımıza geldiniz. Çok teşekkür ederiz. Bugün burada Halep için toplandık. Halep’te ki durumun içler acısı olduğunu şimdi seyredeceğimiz görsel sunumda daha iyi anlayacağız” ifadelerini kullandı.
7 dakikalık görsel sunumda izleyicilerin duygulandığı görüldü. Ardından Kamu Kurumları ve STK’ların projeye ne ölçüde destek sağlayacakları ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş: İHH’nın büyük faaliyeti kapsamında buluşmuş olduk çünkü hepimizin hedefi, kapsamı aynı. Dolayısıyla amaçları, hedefleri, gayeleri aynı olan insanlar rahatlıkla bir araya gelebilirler. Burada işbirliği yapmak büyük bir sorumluluk. Hem insani açıdan hem de Beykoz açısından böyle bir etkinliğinin yapılması gerekiyordu. Cenab-ı Allah bir zulüm olduğunda yardımlaşın diye buyuruyor. Dolayısıyla bir araya gelmemiz gerekiyordu. İHH’ya biz dünya çapında yüz akı diyoruz. Bu arkadaşlarımız uzak noktalara ulaşabiliyor, bizim onlara destek olmamız gerekiyor.
 
Ak Parti Kadın Beykoz Kolları Başkanı Gaye Zayıf: Beykoz haykırıyor, Halep ölüyor diye kampanya başlattık. Çok üzgünüm, insan haklarının bu kadar yoğun savunulduğu dönemde böyle manzaralarla karşı karşıya gelmek insanın vicdanını sızlatıyor. Biz de AK Parti Beykoz Kadın Kolları olarak Rabbim nasip etti yardım ettik. Rabbim orada ki kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.
Beykoz Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral: Dünya Mazlum Milletlere karşı Dün, Bügün ve Yarında inancımız ve Tarihten gelen misyonumuz gereği sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere Beykoz İHH Şube Yönetimi bizleri biraraya getirdi. Bu vesile ile Beykoz Şube yönetimini tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.
Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu: Sunumda bütün vahşeti gözlerimizle gördük. Şahsım ve Beykoz Muhtarlar Derneği adına bize ne görev düşerse elimizden geleni yapmaya hazırız.
 

Programa katılan diğer temsilcilerin de destek açıklaması yapmasından sonra toplu bir fotoğraf çekilerek program sona erdi.

Etiketler: