29 Aralık 2016 16:26

BEYKOZ’DA FIRTINA YARALADI

İstanbul’da bu geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışından önce kenti şiddetli fırtına vurdu.

Beykoz’un birçok mahallesin de çatıların uçtuğu haberleri gelirken, Yenimahalle mahallesinde Şeref Yıldız Camisi yakınında  uçan çatı 1 kişinin üstüne düştü. Gece 01:00 sularında işten evine dönen M.K isimli vatandaş, uçan çatının altında kaldı. Ümraniye Devlet Hastahanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Durumu hakkında net bir bilgiye ulaşamazken, çatının burun kısmından aşağı doğru düştüğü ve yaralandığı belirtildi.
Yenimahalle’nin mezarlık yolu üstünde de bir çatının uçtuğu görüldü. Uçan çatıda ki evin önceden de 2 kez yandığı belirtiliyor. Olayla ilgili olarak Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci ve mahalleli tarafından itfaiyeden ve destek ekiplerinden yardım istendi.

Bölgeye gelen Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu; ”İstanbul’un birçok ilçesinde ve Beykoz’da malesef fırtına şiddetli bir şekilde etkisini gösterdi. Anlayışımız ve Başkanımızın talimatı gereği, çatısı hasar gören, Belediye olarak tespit ettiğimiz ve dar gelirli olan vatandaşlarımıza Belediye tarafından yardım yapılacaktır. Gerekli incelemeler yapılıyor, destek ekipleri de birçok bölgede faaliyetlerini arttırdı. Tüm vatandaşlarımızın dikkat etmesi gerekmektedir” dedi.Beykoz’un Çubuklu Mahallesinde’de Çubuklu Mahalle Muhtarlığı’nın çatısı uçtu. Uçan çatı park halinde olan 5 araca maddi zarar verdi. Olayda yaralanmamın olmaması sevindirici. Konuyla ilgili Beykoz Aktüel’e konuşan  Muhtarlar Birliği Başkanı ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, yaralanmanın olmamasının sevindirici olduğunu belirtti. Çatıyı kapatmaya çalıştıklarını belirtti. Meteroloji Genel Müdürlüğü akşamüstü kar yağışının etkisini arttıracağını belirtiyor.