21 Nisan 2020 15:27

Beykoz’da esnafın sesini kim duyacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle Beykoz’da bulunan esnaflar çok zor günler geçiriyor.

Beykoz’da esnafın sesini kim duyacak?

Oldukça zor bir kış sezonu atlatan Beykoz esnafı, düzlüğe çıkmanın hayalini kurarken Koronavirüs salgını hayatı alt üst etti. Beykoz Aktüel Haber’e konuşan Beykozlu esnaflar çarpıcı ifadeler kullandılar. Beykozlu esnaf; ‘’11 Mart’ta ilk koronavirüs vakasıyla karşılaştık. O günden sonra birçok küçük esnaf kapılarına kilit vurmak zorunda kaldı. Açık olan esnaflarımızda günlük ev ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olduğu için mecbur kalarak dükkânlarını açıyorlar. Artık öyle bir duruma geldik ki amacımız kira, kredi, çek kısacası borçlarımız değil evimize ekmek götürmek oldu” dedi.

Esnafın can çekiştiğini söyleyerek devam eden Beykozlu esnaf, “Maalesef hiçbir şekilde destek göremiyoruz. Ne olacak, nereye varacak böyle. Eve ekmek parasını bırakın, siftah yapamıyoruz. Bize yardımcı olsunlar. Bizler şu an can çekişiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beykoz’da kapatılan işletmeler

Tüm Türkiye başta olmak üzere Koronavirüs önlemleri kapsamında; Kahvehaneler, berberler, güzellik salonları, internet kafeler, playstation kafeler, kafetaryalar ve nargile kafeler, servis yapma izni dışında restaurantlar, lokantalar, halı sahalar geçici süre kapatıldı.

Beykoz esnafları soruyor, ‘’Beykoz’da biz bize yetecek miyiz? Beykozlunun sesine kim kulak verecek?’’