1 Haziran 2020 15:16

Beykoz’da Ekrem İmamoğlu – Murat Aydın uyumu sürüyor!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında ki uyum ilk günden bu yana dikkat çekiyor. 

Beykoz’da Ekrem İmamoğlu – Murat Aydın uyumu sürüyor!

Beykoz’a hizmet şiarıyla yola çıkan ve birçok projeyi başlatan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, eğer projeler tamamlanırsa Beykoz’da uzun yıllar konuşulacak.

Günlük siyasetin kutuplaşmasına aldırmadan işine bakan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile uyumlu tavırlarıyla dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz Aktüel Haber, ilçede ki sessizliğe tepki göstererek ‘’Riva Deresi’nde katliam var: Ağaçlar çürüdü, canlılar ölüyor!’’ başlıklı haberi yayınlamıştı. Haberin ardından önce yerel gündem değişmiş, sonra da ulusal gündem Riva Deresi olmuştu. Bir anda eleştirilerin odağı olan Beykoz Belediyesi’nin sessizliği ise dikkat çekiyordu.

Sorumlu İBB dahi demediler!

Beykoz Aktüel Riva haberini ‘’Herkes Riva için kör, sağır ve dilsiz’’ şeklinde sunmuş ve sosyal medya bir anda hareketlenmişti. Sosyal medyada vatandaşların bir kısmı yorumlarda Beykoz Belediyesi’ne tepki gösterirken bir kısmı da İBB ve İSKİ’ye tepki göstermişti. Beykoz Belediyesi ise, ‘’Riva Deresi’nde sorumlu İBB’dir’’ açıklamasını dahi yapmadı veya yapamadı. Beykoz Belediyesi’nin sessiz kalmasında Kanal Riva Projesi’nin etkisi olup olmadığı merak edilirken, Beykoz Aktüel Haber  bu durumla ilgili analiz yaptı. (Beykoz Belediyesi bünyesinde ki Paşabahçe Vapuru onarımını İBB üstlendi. İBB yetkisinde ki Beykoz sahillerinin düzenlemesini ise Beykoz Belediyesi üstlendi.)

Olgun kimliği ile bilinen siyaset adamı: Murat Aydın!
(Beykoz Aktüel Haber Analiz)

1999 yılında Refah Partisi’nden Zeytinburnu Belediye Başkanı olan Murat Aydın, o tarihten bu tarihe aralıksız Belediye Başkanı! Tek fark ise Zeytinburnu’da değil Beykoz’da Belediye Başkanı… Başkan Murat Aydın’ın en önemli özelliklerinden biri de devrin şartlarına göre arkadaşlık ve dostluk kurmaması ya da dostluklarını sonlandırmaması. Numan Kurtulmuş Saadet Partisi Genel Başkanıyken ve ciddi muhalefet ederken de Başkan Murat Aydın’ın arkadaşı dostuydu, AK Parti Genel Başkanvekili olarak şuanda da. Kadir Topbaş İBB Başkanıyken de Aydın’ın Kadir abisiydi, görevden alındıktan sonra da Kadir abisi kaldı.  İlişkilerini bu çerçevede değerlendiren Başkan Murat Aydın, geçmişten günümüze İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tatlı bir diyaloğu koruyor. Başkan Murat Aydın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın Ekrem İmamoğlu ile ilgili Tweetlerine Retweet dahi yapmamaya özen gösterdiği gözlemleniyor.

Başkan Murat Aydın olgun siyasi kişiliği ile hem dikkat çekiyor hem de devrin adamı olmayarak siyaset dünyasına izlerini bırakıyor.