4 Mayıs 2020 20:40

Beykoz’da dram var: Onlar çaresiz!

Corona virüs salgını sonrasında sokak hayvanları aç ve susuz kaldı. Beykoz ormanlarında sokak hayvanları birbirlerini yemeye başlarken, hayvanseverler hayvanlar için destek çağrısında bulundu.

Beykoz’da dram var: Onlar çaresiz!

Çin’de başlayarak tüm dünyada etkili olan corana virüs nedeniyle alınan önlemler genişletilerek devam ediyor. Alınan önlemler kapsamında ormanlık, piknik alanları, mesire alanlarına girişlere kısıtlama getirilince sokak hayvanları mağdur oldu. Beykoz ormanlarında yaşayan sokak hayvanları açlıktan birbirlerini yemeye başlarken, mahallelerde bulunan kedi ve köpekler ise aç-susuz kaldı.

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan hayvansever Erman Paçalı, “Özellikle orman içlerinde yüzlerce sokak hayvanı yaşıyor. Sokak hayvanları adı üstünde sokaklara aittir. Bunun bir türlü önüne geçemedik. Bu süreçte de daha önce olduğu gibi beslenmelerine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz ancak korona virüs tedbirleri çerçevesinde hem işletmelerin gıda artıklarını artık alamıyoruz. Hem de bu alanlara girişler yasaklandığı için vatandaşlar buralara gelemiyor ve hayvanlar beslenemiyor. Biz gönüllülerin olanakları da tükenmiş durumda” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin hayvanlar için yaptığı ve içini doldurduğu kaplar mutlulukla karşılanırken, sayıca yetersiz bulunarak arttırılması istendi. Kurumlardan ve Beykozlulardan, ilçemizde yaşanan bu drama kayıtsız kalmamaları isteniliyor.