15 Şubat 2018 10:24

Beykoz’da Çocukların Yüzleri Güldü!

Beykoz Belediyesi, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü”’nde ilçedeki yetim çocuklar için sevgi ve eğlence dolu bir etkinlik düzenledi. Animasyonlar, illüzyon ve maskot gösterileriyle doyasıya eğlenen yetimlere günün anısına çeşitli ikramlar ve hediyeler dağıtıldı.

Beykoz Belediyesi, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü”’nde ilçedeki yetim çocuklar için sevgi ve eğlence dolu bir etkinlik düzenledi. Animasyonlar, illüzyon ve maskot gösterileriyle  doyasıya eğlenen yetimlere günün anısına çeşitli ikramlar ve hediyeler dağıtıldı.

Yetiştirme Yurtlarında Kalan ve Ayrılan Çocukları Koruma ve Sosyal Yardımlaşma (YETKİM) Derneği ve Galip Öztürk Sevgi Evleri’nin katılımıyla Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte çocuklar palyaçolar ve çeşitli ikramlarla kapıda karşılandı.

20-11-2017 ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ (16)

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve YETKİM Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Manolya Demirören Tekin, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek’in Eşi Ayşe Çelikbilek, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, YETKİM Derneği Başkanı Baki Yazgan programa katılarak yetim çocukların günlerini kutladı.

 

 

Beykoz Çocuk Destek Merkezi öğrencilerinin hazırladığı sema gösterisiyle başlayan programda sırasıyla illüzyonist, Hacivat Karagöz ve Nasrettin Hoca ile Karakaçan sahneye çıktı. Palyaçoların yüz boyama yaptığı etkinlikte çocuklar kendilerine dağıtılan balonlarla neşeyle oynadı.

20-11-2017 ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ (23)

Başkan Yardımcısı Tekin: “Çocukların Yüzlerinde Tebessüm, Gönüllerinde Muhabbet Olmak İstiyoruz”

Çocuklara Başkan Yücel Çelikbilek’in selam ve sevgilerini ileten Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin: “Dünyada milyonlarca çocuk savaş ve açlıkla mücadele ederken Beykoz Belediyesi olarak yetim çocuklarla buluşuyor, onların yüzlerinde tebessüm, kalplerinde muhabbet olmak ve geleceğe güvenle bakmalarına vesile olmak istiyoruz.” dedi.

20-11-2017 ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ (21)

YETKİM Derneği Başkanı Yazgan: “Cumhurbaşkanımız Yurtta Bir Gece Üzerimi Örttü”

Kendisi de yetiştirme yurtlarında büyüyen ve çocuklarla unutamadığı bir anısını paylaşan YETKİM Derneği Başkanı Baki Yazgan: “1996 yılında Büyükçekmece yetiştirme yurdunda kalan bir abinizim. Her akşam saat 10’da öğretmenler tarafından yoklama alınıyordu. İçeri birkaç kişi girdiğinde gözümüzü kapatıp uyuyor numarası yaptım. O anda birisi gelip üstümü örttüğünde,  merak edip gözlerimi açtım ve şimdiki Cumhurbaşkanımız eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gördüm” dedi ve kendileri için çalışan büyükleri varken gelecek için endişe etmemelerini tavsiye etti.

 

Konuşmaların ardında eğlencelere katılan çocuklara program çıkışında günün anısına hediyeler dağıtıldı.

20-11-2017 ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ (6)

Etiketler: