15 Mayıs 2020 20:01

Beykoz’da bu Taksi evlerden atık toplayacak!

Beykoz’da vatandaşların sürdürülebilir çevre için etkin ve daha kolay katılımını sağlanacak bir proje hayata geçirildi.

Beykoz’da bu Taksi evlerden atık toplayacak!

Beykoz Belediyesi’nin yeni yeni projeler ve uygulamalarla geliştirdiği sıfır atık hedeflerine uygun hazırladığı “Sıfır Atık Taksi” evlerden atık toplama hizmetine başladı.

“Ambalajını Ayır Taksiyi Çağır” sloganıyla başlatılan projeyle ilçede sıfır atık bilincinin yaygınlaştırılması, etkili atık yönetimi uygulamalarında vatandaşlara kolaylık sağlanması ve gelecek nesiller için sürdürülebilir çevre hedefleniyor.

Beykozlular yeni uygulamayla 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’ni arayarak ayrı biriktirdikleri ambalaj atık (kağıt, karton, plastik, metal), bitkisel atık yağ, atık pil ve elektronik atıkları evlerine  gelen atık taksiye teslim edecek.

Atık taksi personeli tarafından alınan atıklar, Beykoz Aktüel Haber’in edindiği bilgiere göre Beykoz Belediyesi’ne ait ana depolama alanında toplanarak çevreye ve ekonomiye kazandırılmak üzere lisanslı geri dönüşüm ve bertaraf tesislerine gönderilecek.

Beykozluların ayrı biriktirdikleri bitkisel atık yağlar ise “Sen De Bir Kulak Ver” Projesi kapsamında değerlendirilerek ilçedeki ihtiyaç sahibi engelli çocuklara duyma sevinci yaşatacak yeni cihazlar alınacak.