17 Haziran 2018 11:53

Beykoz’da Bayram Geleneğine Devam!

Beykoz Belediyesinin Ramazan Bayramı dolayısıyla Belediye Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlediği geleneksel bayramlaşma programı, Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesinin Ramazan Bayramı dolayısıyla Belediye Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlediği geleneksel bayramlaşma programı, Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ramazan Ayı’nın ardından bayrama kavuşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar birlik ve beraberliğin dayanışmasını sergiledi.

Ramazan Bayramı’nın 1. günü Etkinlik Alanı’nda düzenlenen bayramlaşma programına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve kamu kurumu temsilcileri olmak üzere toplumun her kesiminden vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Katırcı, Belediye Başkanı Çelikbilek ve ekibi, alana gelen vatandaşlarla tek tek tokalaşarak hayırlı bayramlar dilediler.

d72c56e6a590e541a16d4e4e01daddfa_big_r

Kaymakam Katırcı: “Bayramlar birliğe beraberliğe vesile olsun”

 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Bayramınız mübarek olsun. Allah bizleri bu günlere kavuşturdu. Ne kadar şükretsek azdır. Allah bizlere, inanmış insanlar olarak daha nice Ramazanlara, bayramlara, güzel günlere eriştirsin. Orucumuzu tutarken, bayramımızı yaparken bize bu güveni sağlayan başta Türk Silahlı Kuvvetlerimizden de Allah razı olsun. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Biz burada huzurla bayram kutlarken dünyanın öbür ucunda huzurdan, yurdundan, evinden uzak Suriye, Irak, Somali, Arakan’da zulüm gören müslüman din kardeşlerimiz de bu bayram vesilesiyle dualarımızda olsun. Bayramlar bizim kırgınlıklarımıza son vereceğimiz birliğe beraberliğe vesile olsun.” diye konuştu.

c822fc2170fa2ab6288454fece374cc5_big_r

Başkan Çelikbilek: “Tüm ülkemin bayramını tebrik ediyorum”

7’den 70’e ilçe sakinlerinin sergilediği dayanışmaya, birlik ve beraberliğe şahitlik etmekten dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, Ramazan Bayramı’nın ilçemizde olduğu gibi tüm İslam Coğrafyası’nda huzur, barış ve kardeşlik iklimi içinde kutlanmasını temenni etti. Başkan Çelikbilek, “Beykoz Belediyesi olarak değerli Kaymakamımız, ilçe bürokratlarımız ve protokolümüzle, halkımız için bir ay yoğun bir mesai harcadık. Allah’a hamdolsun. Beykozlulara ulaşmak, onlara dokunmak, onların gönüllerini ve dualarını almak, çok kıymetliydi. Bir ay boyunca coşkulu bir şekilde Ramazan’ı yaşadık. Rabbim bize de iyilikler ve Ramazan Ayı’nın getirdiği rahmetle birlikte bu ilçemizi, yurdumuzu vatanımızı da cennet haline getirmeyi nasip etsin. Bu ülkenin birliği, dirliği beraberliği için Rabbim bizlere adım atmayı, ülkemize karşı borcunu hakkıyla ödeyen insanlar olmayı nasip etsin. Gayretlerimizi artırsın. Yüreklerimizde sevgiyi çoğaltsın. Bize insanlığın gereği olan duygu ve düşünceleri versin. Barışı, sevgiyi, kardeşliği, esenliği, huzuru yaşadığımız günlerimizin devam etmesini Rabbim hepimize nasip etsin. Doğudan batıya kadar tüm ülkemin, hepinizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Bayramlaşma töreninde gelenek olduğu üzere vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

c7ca0eb2e46d0a3d7b62d4a2b8377a45_big_r 05f7f188a969f08b030941c11888e33e_big_r