14 Aralık 2018 13:37

Beykoz’da ‘Ahmet Erkurtoğlu’ Sesleri Yükseliyor!

Geçtiğimiz aylarda siyasete mesafeli olmadığını ifade eden Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun ismi İstanbul ve Ankara kulislerine bomba gibi düşmüştü. Beykoz’da Ahmet Erkurtoğlu sesleri yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda siyasete mesafeli olmadığını ifade eden Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun ismi İstanbul ve Ankara kulislerine bomba gibi düşmüştü. Beykoz’da Ahmet Erkurtoğlu sesleri yükselmeye başladı.

Siyasi Partilerin; siyasette aktif olmasına bakılmaksızın temiz, kirlenmemiş, angaje olmamış, toplumda sevilen ve işinde başarılı aday arayışına girmesinin ardından oklar Mimar Ahmet Erkurtoğlu’na döndü. İş dünyasında oldukça bilinen ve sevilen, Kastamonulu hemşerilerinin duasını ve desteğini her fırsatta alan, mesleki kimliğiyle ülkemizin yüz akı olan Mimar Ahmet Erkurtoğlu Beykoz Adayı mı olacak?

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan ve, ‘’Kentsel dönüşüm betonlaşma demek değildir bu maalesef Kadıköy’de yanlış uygulandı, yeşil Beykoz’da yanlış uygulanmasın’’ açıklamasını yapan Erkurtoğlu için hemşerileri harekete geçti.

Ahde vefasıyla, güler yüzü ve esprileriyle, yardımseverliğiyle, özverili bir şekilde çalışmasıyla bilinen Erkurtoğlu, aynı zamanda Beykoz’un yetiştirdiği bir değer olarak da dikkat çekiyor.

Kadıköy, Ataşehir, Şile ve Beykoz gibi birçok ilçeye yakıştırılan Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun ismi son olarak da Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer tarafından kaleme alındı.

Yalçın Bayer yazısında; ‘’ONUN için diyorlar ki “Aday kriterlerinde kirlenmemiş, mütevazı, angaje olmayan, güler yüzlü ve mimar”. Bu kişi Ahmet Erkurtoğlu; ahlaklı ticaret anlayışı ile Kadıköy yöresinde daha çok tanınıyor. İsmi bir anda CHP’den Kadıköy, Üsküdar ve Beykoz’a önerilmeye başlanmış. Nüfusunun üçte biri Kastamonulu olduğundan, İnebolu’lu Erkurtoğlu’na Beykozlular daha çok asılıyorlar. Yurtiçi ve yurtdışında birçok projeye imza atmış, İstanbul Yüksek Anıtlar Kurulu üyeliğinde bulunmuş. Kentsel dönüşüm sürecinde 750’si Kadıköy’de olmak üzere, 1000’e yakın binanın kentsel dönüşüm projeleri yapmasına rağmen bu kentsel dönüşümün yanlış olduğunu savunan ve ada bazlı dönüşümünü öneren ilk mimarlardan biri. Bunu cesurca dile getiriyor. Çeşitli il ve ilçelerde ‘bilabedel’ yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile de biliniyor. Gönlü CHP’den yana, “Kastamonulularla birlikte olmak isterim” demesi de ilginç.