26 Şubat 2018 10:50

Beykoz’da ABD Savaş Gemisinden Çirkin Provokasyon!!!

ABD Deniz Kuvvetleri’nin Avrupa Gücü’nün Twitter hesabında İstanbul Boğazı’ndan geçen bir ABD savaş gemisinden çekilen fotoğraf kullanıldı. Fotoğrafın sağ tarafında ise güvertedeki makineli tüfeğin başında bir askerin hazır bulunduğu ve dürbünle Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne doğru bakışı göze çarpıyor.

ABD Deniz Kuvvetleri’nin Avrupa Gücü’nün Twitter hesabında İstanbul Boğazı’ndan geçen bir ABD savaş gemisinden çekilen fotoğraf kullanıldı.

Fotoğrafta Avrupa’daki ABD donanma güçlerine bağlı “USS Carney” adlı geminin İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında Yavuz Sultan Selim köprüsü görülüyor. Fotoğrafın sağ tarafında ise güvertedeki makineli tüfeğin başında bir askerin hazır bulunduğu ve dürbünle Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne doğru bakışı göze çarpıyor. Twitter hesabında sabitlenmiş mesaj olarak da “USS Carney ve USS Ross gemileri Montrö Sözleşmesi’ne uygun olarak rutin operasyonlarını icraa ediyor. ABD donanmasının Karadeniz’deki varlığı bölgesel istikrara bağlılığının bir göstergesidir” ifadeleri yer aldı. Fotoğraf çirkin bir provokasyon olarak değerlendirildi.USS Carney’nin Karadeniz’e intikaliyle ABD’nin Karadeniz’de iki savaş gemisi olacak.